Statik IP Nedir? Hangi Amaçlarla Kullanılır?

statik_ip

IP Adresleri ve Statik IP

IP adresleri (İnternet Protokol Numaraları) internete bağlı cihazların birbirleri ile iletişim için kullandıkları adres sistemidir. IP adresleri İnternet Hizmet Sağlayıcıları tarafından atanır ve bu adresler zaman içerisinde değişebilir. Statik IP adresleri ise değişmez, atandığı cihaz veya sunucu için sabit olarak kalır.

Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan IP sürümü IPv4’tür ve atanılabilecek tekil adres sayısı 4.3 Milyar ile sınırlıdır. İnternetin ve teknolojinin hızlı gelişmesi bu adreslerin çok yoğun şekilde kullanılmasına ve günümüzde neredeyse tükenecek kadar azalmasına neden olmuştur.

Web Hosting ve IP Paylaşımı

Yüksek kullanım oranları kalan adresleri “paylaştırma” ve daha tasarruflu kullanma zorunluluğu doğurmuştur. Neticesinde birçok web hizmeti paylaşımlı IP adresleri Okumaya devam et Statik IP Nedir? Hangi Amaçlarla Kullanılır?

cPanel / WHM Hostinge Merhaba!


Siz istediniz biz de yaptık! Bir süredir siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda üzerinde çalışmakta olduğumuz ve test yayınında olan cPanel Hosting için özel sunucularımızı bu hafta içerisinde hizmetinize sunuyoruz.

Ön talepleriniz ve acil ihtiyaçlarınız için bizi 0850 303 1 444 ve 0262 324 5 555 no’lu telefonlardan arayabilir veya satis@turhost.com adresine talep ve ihtiyaçlarınızı belirten bir e-posta gönderebilirsiniz, size hemen yanıt vereceğiz.

Hosting Paketlerimiz Artık Sınırsız Özelliklere Sahip!


Windows ve Linux Bireysel Hosting Paketlerimizde sınırları kaldırdık!

Siz değerli müşterilerimize her zaman yüksek standartlarda hizmet verme ilkemize sadık kalarak yaptığımız bu yeni düzenlemeye göre, daha güçlü bir altyapı üzerine kurulan Windows ve Linux Bireysel Hosting Paketlerimiz artık: Sınırsız disk alanı, sınırsız aylık trafik, sınırsız alt alan adı ve sınırsız MySQL özelliklerine sahip.

Bu paketlerimizle birlikte yeni hosting altyapımızı da devreye almış bulunuyoruz.

Genel olarak Windows Bireysel Hosting paketlerimizdeki yenilikler:

– Yeni HP Proliant Rack Tipi Kurumsal Sunucular
– Yeni Windows 2008 R2 işletim sistemi mimarisi
– ASP.NET 2.0, 3.5, 4.0 destekleri
– ASP.NET MVC 3 ve ADO.NET Entity Framework 4.1
– PHP 5.2 Desteği
– MSSQL 2008 R2 ve MySQL 5.1 veritabanı sunucu destekleri
– Yeni Plesk 10 Türkçe Kontrol Paneli ile daha verimli bayi paketi yönetimi ve müşteri yönetim alanları.

Genel olarak Linux Bireysel Hosting paketlerimizdeki yenilikler:

– Yeni HP Proliant Rack Tipi Kurumsal Sunucular
– Yeni Centos 6.0 Enterprise Linux 64 bit işletim sistemi mimarisi ve Ext4 dosya sistemi
– Özel olarak hazırlanmış PHP 5.3.8 sürümleri ile yüksek php uygulamaları performansı
– MySQL 5.1 ile veritabanı sunucusu ile daha yüksek veritabanı işlem gücü
– Yeni Plesk 10 Türkçe Kontrol Paneli ile daha verimli bayi paketi yönetimi ve müşteri yönetim alanları.

Sınırsız özelliklere sahip bireysel hosting paketlerine yıllık sadece 59.99 TL+KDV‘ye sahip olmak için acele edin. Okumaya devam et Hosting Paketlerimiz Artık Sınırsız Özelliklere Sahip!

Sınırsız Kaynaklar Windows Bayi Paketlerimizde!

Yeni Windows Bayi paketlerimiz siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuldu. Yeni paketlerimizde yüksek sunucu kaynakları ve Windows Bayi 10 (50 GB Disk Alanı, 500 GB Aylık Trafik) paketinden sonraki tüm paketlerde sınırsız trafik, sınırsız disk alanı, sınırsız alt alan adı ve sınırsız MySQL özellikleri bulunuyor.

Genel olarak Windows Bayi paketlerimizdeki diğer yenilikler:

– Yeni HP Proliant Rack Tipi Kurumsal Sunucular
– Yeni Windows 2008 R2 işletim sistemi mimarisi
– ASP.NET 2.0, 3.5, 4.0 destekleri
– ASP.NET MVC 3 ve ADO.NET Entity Framework 4.1
– PHP 5.2 Desteği
– MSSQL 2008 R2 ve MySQL 5.1 veritabanı sunucu destekleri
– Yeni Plesk 10 Türkçe Kontrol Paneli ile daha verimli Bayi paketi yönetimi ve müşteri yönetim alanları.

Eski Bayi müşterilerimiz, teknoloji adaptasyonu programımız dahilinde yeni paketlerimizi 3 ay ücretsiz olarak kullanabilecek ve sitelerini sorunsuz bir şekilde yeni altyapıya geçirebilecekler.

Turhost.com olarak şimdiye kadar müşterilerimize daima en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sağlamaya çalıştık. Gelecekte de sizlere en iyi hizmeti verebilmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

FTP erişimleri SSL şifreleme (FTPES) ile artık daha güvenli

Sunucularımızda siz değerli kullanıcılarımızın verilerinin güvenliği için FTP erişimlerini baz alan yeni düzenlemelere gidiyoruz. Bu düzenlemelere göre tüm FTP erişimlerinde artık SSL şifreleme (FTPES protokolü) kullanılacak ve bu sayede veri transferleri çok daha güvenli bir biçimde gerçekleştirilebilecek.

FTP protokolünden FTPES protokolüne geçiş süreci kullanıcılarımıza iki aşamalı olarak yansıyacak; ilk aşamada şu an olduğu gibi sunucularımıza her iki protokol aracılığıyla da erişilebilirken, ikinci aşamada FTP protokolü tamamen kaldırılarak FTPES ile güvenli erişim standart olarak kullanılmaya başlanacak. İkinci aşama 15.10.2010 tarihinde son bulacak ve bu tarihten sonra FTPES haricinde herhangi bir protokolün kullanımına izin verilmeyecek.

FTPES Protokolünün Avantajları
– FTPES ile sunucu ve FTP erişimi yapan bilgisayar arasındaki tüm veri iletişimi SSL ile şifrelenir.
– FTPES ile sunucu ve FTP erişimi yapan bilgisayar arasındaki kullanıcı adı ve şifre alışverişi TLS ile şifrelenir.
– FTP erişimi yapan bilgisayarda bulunabilecek herhangi bir iframe virüsü veya trojan varyantının kullanıcı şifresini ele geçirme riski düşer.
– Iframe virüsleri* ve trojanlar basit FTP erişimi ile FTP sunucularına erişebilir ve sayfalarınıza zararlı kodlar yerleştirebilir, FTPES protokolüne geçiş ile birlikte bu tarz virüslerin önü büyük ölçüde kesilir. Okumaya devam et FTP erişimleri SSL şifreleme (FTPES) ile artık daha güvenli

Bulut sunucu Turhost ile Türkiye’de!

Bulut sunucu nedir?
Bulut sunucu, kullanmakta olduğu özel donanımlar ve yazılımlar nedeniyle yüksek performanslı çalışan, dinamik olarak ölçeklendirilebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilir bir sanal sunucu hizmetidir.

Kapasite ihtiyacınıza göre dilediğiniz kadar kaynak ekleyebilir ya da çıkartabilirsiniz. Tüm işlemler dinamik olarak anında gerçekleşir.

Anında kurulum ve bulut sunucunuz kullanıma hazır!
Sunucunuz, siparişinizi verdiğiniz an çok kısa bir sürede hazırlanır ve tüm uygulama kurulum ve konfigürasyonları tamamlanmış halde size teslim edilir. Size de sunucunuzu kullanmak kalır. Herşey çok basit!

Yüksek İnternet Erişim Hızı
Her bulut sunucu kendisine dedike edilmiş anlık 10 mbit bağlantı hızı ile yurt içinden erişim yapmaktadır. Bulut sunucu sahibi müşterilerimiz bu sayede yurt içinden en hızlı internet erişime sahip olur. Okumaya devam et Bulut sunucu Turhost ile Türkiye’de!

Turhost Kurumsal Blog Yayında!

Kurumsal blogumuz 23 Ağustos 2010 tarihi itibariyle yayına başlamıştır. Blogumuz aracılığıyla en son kampanyalarımızdan, güncel haber ve duyurularımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

Turhost Blog’un RSS akışına aşağıdaki bağlantı aracılığıyla abone olabilirsiniz:
http://blog.turhost.com/feed/

Ayrıca Turhost’u sosyal ağlarda takip etmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:
Facebook, Friendfeed, Twitter