34. Ulusal Bilişim Kurultayı Ankara’da Gerçekleştirildi

Türkiye Bilişim Derneği tarafından hey yıl düzenlenen 34. Ulusal Bilişim Kurultayı, bu yıl Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirildi.

“Bilişimle–Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” ana temasıyla, 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliğin açılışını, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan gerçekleştirdi. Bilişim Kurultayı’nın açılış konuşmasını yapan Bakan Elvan; “Sanayicimizin dijital dönüşüme uyum sağlaması açısından OSB’lerde dijital dönüşüm merkezleri kuracağız. Bu merkezler, sanayicilerimizin dijital dönüşümünü sağlamalarına yardımcı olacak, danışmanlık yapacak, eğitim verecek ve gereken her tür desteği sağlayacak. Ekonominin bir bütün olarak dijitalleşmesi adına 2018 somut adımların atılacağı bir yıl olacak” dedi.

Teknoloji ve Bilişim Sektörünün Geleceğine Işık Tutuldu

Yaklaşık 2000 ziyaretçiye ev sahipliği yapan kurultayda, Türkiye’nin 5G yol haritası, geleceğin teknolojileri, bilişimle girişimci kadınlar, üretimde dijital dönüşüm, sürdürülebilir siber güvenlik ve ulusal stratejiler, nesnelerin interneti ve e-ticarette bilişim sistemleri konularına yer verildi. 2 farklı salonda eş zamanlı olarak geçekleştirilen oturumlarda, teknoloji ve bilişim sektörünün önemli isimleri, yapmış oldukları konuşmalarla katılımcılara bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Türkiye’nin Büyük Markaları Sponsor Olarak Katıldı

Turkcell, Samsung, Aselsan, Havelsan, Türk Telekom ve Vodafone başta olmak üzere farklı sektörlerden 38 firmanın yer aldığı 34. Bilişim Kurultayı’nın, bu yılki sponsorları arasında Turhost Web Hosting’de yer aldı. 2 gün süren etkinlik boyunca, standımıza gelen ziyaretçilerimize ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi verdik. Ayrıca mevcut kullanıcılarımız ile tanışma ve birebir sohbet etme imkanı bulduk.

Türkiye’de bilişim-teknoloji profesyonellerini ve bu sektöre ilgi gösteren katılımcıları bir araya getiren 34. Bilişim Kurultayı, 2. gün düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Web Site Analizi Nasıl Yapılır?
Web site analizi, siteniz hakkında önemli bilgilere sahip olmanızı sağlayan iç ve dış SEO, içerik, site hızı gibi…
Devamı
Bootstrap Nedir?
Bootstrap; HTML, CSS ve JavaScript ile yazılmış kullanışlı kod parçaları içeren bir tasarım aracıdır.