Bulut Sunucu Avantajları Nelerdir

Bulut sunucular; son zamanlarda yaygın biçimde kullanılmakta ve birçok kullanıcının, belli trafik limitleri üzerinde ekonomik çözümler elde etmesini sağlamaktadır. Turhost; sektörün lider firmalarından bir tanesi olarak sizlere bulut sunucu avantajlarından en uygun fiyatlarla faydalanabilme imkanı sunmaktadır. Peki Bulut sonuncu avantajları nelerdir? Cloud sunucular ve geleneksel sunucular arasında tercih yapma noktasında, hangi kriterler dikkate alınmalı ve nasıl seçim yapılmalıdır?

Bulut sunucu nedir?

Geleneksel sunucularda, tek bir donanım üzerinde ayrılmış ve tamamen bağımsız sistem kaynakları ilgili kullanıcıya tahsis edilir. Sanal sunucularda ise aynı şekilde bir sistem kaynağı ayrılan sınırlara bağlı olarak farklı kullanıcılara bölüştürülür. Burada ortak özellik; büyüklüğü farklı seviyelerde olabilse de tek bir sistemin kullanılıyor olmasıdır.

Cloud sunucu veya Türkçe ismi ile Bulut sunucu; bu sistemden çok farklı olarak, birçok makinenin aynı anda hizmet verdiği bir havuza sahiptir. Örneğin; bir veri merkezindeki tüm makinelerin aynı anda bir merkeze bağlı olduğunu düşünelim. 8 çekirdekli 100 makine aynı anda aktif iken 800 çekirdek faal olacak ve bu çekirdeklerin her birisi diğerini destekleyebilecektir. Yani herhangi bir sunucu biriminde bir aksaklık veya arıza olması durumunda, boştaki diğer çekirdekler veya diğer sistem kaynakları devreye girebilecektir.

İşte bu nedenle, Cloud Sunucu sistemlerinde sürekli bir verimlilik söz konusu olmaktadır. Güç kaybı, veri hattı veya bellek problemlerinden bulut sunucular etkilenmez.

Bulut Sunucular Uygun Maliyetlidir.

Bir fiziksel sunucu kiraladığınızda, kullansanız da, kullanmasanız da tüm sistemin ve sisteme bağlı yazılımların bedelleriniz ödersiniz. Her bir sistem için özel olarak fiziksel kaynaklar rezerve edilip hazır tutulacağından, elektik maliyetlerinden sistem ve yazılım maliyetlerine kadar bir çok faktör söz konusudur. Bu maliyetler, Bulut sunucu sistemlerinde olabilecek en düşük seviyededir. Zira kullanılmayan sistem kaynakları çalışmadığından enerji tüketmez ve ihtiyacınız kadar sistem kaynağı satın alarak fiziksel yatırım maliyetlerini azaltabilirsiniz.

Turhost; sektörde gelişmiş sistemleri tanınan nitelikli bir barındırma firmasıdır ve sizlere gerek paylaşımlı hosting, gerekse sunucu hizmetleri noktasında avantajlı fiyatlarla yüksek kaliteli ürünleri sunar. Bulut sunucu sistemlerinde en yeni teknolojilere ulaşmak ve kaliteyi uygun maliyetlerle elde etmek için hemen ürünlerimizi inceleyiniz. Firmamız veri merkezi genelinde en yüksek kalite standartlarını benimsemekte ve katlandığınız her birim maliyetin karşılığını alabilmeniz için tüm kaynaklar kullanılmaktadır. Cloud Sunucu, Fiziksel Sunucu Barındırma, VPS, VDS ve diğer barındırma planlarımızı inceleyerek size en uygun planı hemen satın alın, sorunsuz barındırma planlarına sahip olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Sunucu Yönetiminde Panelin Fonksiyonu Nedir?
Web sunucuları normal koşullarda yalnızca işletim sistemi yüklenerek kullanıcıya teslim edilen donanımlardır. Bu durumda, sisteme yapacağınız her eklenti…
Devamı
SSD Sunucuların Farkı Nedir?
Bilgi teknolojisi araçları, temel donanım olarak; Ana kart, işlemci, Ram ve harddisk ile hizmet verirler. Kişisel bilgisayarlar ve…