7 Adımda Bulut Sunucu Sahibi Olun

Bulut sunucu, kullanmakta olduğu özel donanımlar ve yazılımlar nedeniyle yüksek performanslı çalışan, dinamik olarak ölçeklendirilebilen ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilen %100 yedekli çalışan sanal sunucu (cloud server) hizmetidir.

7 Adımda Bulut Sunucu Satın Almak

1- Turhost.com, sitemize giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan “Sunucu” sekmesinin altında açılan bölümden “Bulut (Cloud) Sunucu” sayfasına ilerleyin.

2- Bulut sunucu paketlerimizden, işletmenize uygun tercih ettiğiniz bulut sunucuyu tercih ettikten sonra “Satın Al” butonuna tıklayınız.

3- Sipariş sayfasında 1-3-6 aylık ve 1 yıllık ödeme periyotlarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

4- Aynı sayfada bulunan “Sunucu Seçenekleri” bölümünü eksiksiz bir şekilde doldurunuz.

  • Sunucu Adı: Sunucu adınızı var olan bir domaininiz ile belirleyiniz. ( srv.siteadi.com )
  • NS1 Ön eki #1: Domain sağlayıcınız tarafından alacağınız özel name Serveriniziyazınız.( ns1.siteadi.com)
  • NS2 ÖN Eki #2: Name server 1 ile Name Server 2 sıralı bir biçimde verilmektedir. NS adresinizin 2. Ekini yazınız. ( ns2.siteadi.com )
  • Sunucu Şifresi: Şifrenizi belirlerken özel karakter kullanımı yapınız ve güçlü bir şifre seçimi yapınız.

5- Bulut sunucuda istediğiniz işletim sistemini seçebilir, kontrol panelinizi belirleyebilir ve istediğiniz ek seçenekleri seçebilirsiniz. Ek seçeneklerinizi seçtikten sonra “Siparişe Devam Et” diyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

6- Siparişinizi tamamlamak için kullanım ve bildirim sözleşmesini kabul ettikten sonra “Siparişi Tamamla” butonuna basınız. (indirim kuponunuz mevcut ise sol alt taraftan kuponunuzu yazıp kullan butonuna bastığınızda kupon aktif olacaktır.)

7- “Siparişi Tamamla” butonuna bastıktan sonra faturanız oluşacaktır ödeme yaptıktan sonra cloud server hizmetiniz, kurulup teslim edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Sunucu Yönetiminde Panelin Fonksiyonu Nedir?
Web sunucuları normal koşullarda yalnızca işletim sistemi yüklenerek kullanıcıya teslim edilen donanımlardır. Bu durumda, sisteme yapacağınız her eklenti…
Devamı
Bulut Sunucu Avantajları Nelerdir
Bulut sunucular; son zamanlarda yaygın biçimde kullanılmakta ve birçok kullanıcının, belli trafik limitleri üzerinde ekonomik çözümler elde etmesini…