7 Adımda Bulut Sunucu Sahibi Olun


Bulut sunucu, kullanmakta olduğu özel donanımlar ve yazılımlar nedeniyle yüksek performanslı çalışan, dinamik olarak ölçeklendirilebilen ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilen %100 yedekli çalışan sanal sunucu (cloud server) hizmetidir.

7 Adımda Bulut Sunucu Satın Almak

1- Turhost.com, sitemize giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan “Sunucu” sekmesinin altında açılan bölümden “Bulut (Cloud) Sunucu” sayfasına ilerleyin.

2- Bulut sunucu paketlerimizden, işletmenize uygun tercih ettiğiniz bulut sunucuyu tercih ettikten sonra “Satın Al” butonuna tıklayınız.

3- Sipariş sayfasında 1-3-6 aylık ve 1 yıllık ödeme periyotlarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

4- Aynı sayfada bulunan “Sunucu Seçenekleri” bölümünü eksiksiz bir şekilde doldurunuz.

  • Sunucu Adı: Sunucu adınızı var olan bir domaininiz ile belirleyiniz. ( srv.siteadi.com )
  • NS1 Ön eki #1: Domain sağlayıcınız tarafından alacağınız özel name Serveriniziyazınız.( ns1.siteadi.com)
  • NS2 ÖN Eki #2: Name server 1 ile Name Server 2 sıralı bir biçimde verilmektedir. NS adresinizin 2. Ekini yazınız. ( ns2.siteadi.com )
  • Sunucu Şifresi: Şifrenizi belirlerken özel karakter kullanımı yapınız ve güçlü bir şifre seçimi yapınız.

5- Bulut sunucuda istediğiniz işletim sistemini seçebilir, kontrol panelinizi belirleyebilir ve istediğiniz ek seçenekleri seçebilirsiniz. Ek seçeneklerinizi seçtikten sonra “Siparişe Devam Et” diyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

6- Siparişinizi tamamlamak için kullanım ve bildirim sözleşmesini kabul ettikten sonra “Siparişi Tamamla” butonuna basınız. (indirim kuponunuz mevcut ise sol alt taraftan kuponunuzu yazıp kullan butonuna bastığınızda kupon aktif olacaktır.)

7- “Siparişi Tamamla” butonuna bastıktan sonra faturanız oluşacaktır ödeme yaptıktan sonra cloud server hizmetiniz, kurulup teslim edilecektir.


Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir