cPanel’de CSR Kodu Oluşturma


CSR kodu ile web sitenize SSL sertifikası yükleme işlemine başlayabilirsiniz.  SSL Sertifikaları, web siteleri için artık büyük önem taşımaktadır. Online ödeme sistemine sahip e-ticaret sitelerinin dışında, kurumsal web siteleri, blog’lar, içerik siteleri ve haber siteleri için organik arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca 2017 yılının başında Google tarafından çıkarılan yeni algoritma ile SSL sertifikası olmayan siteler arama sonuçlarında alt sıralara ilerlerken, “Güvensiz” olarak işaretlenmeye başladı. Bu nedenle hem sitenizin güvenliğini arttırmak ve ziyaretçilerinize daha güvenli bir sayfa deneyimi sunmak, hem de sitenizi Google organik arama sonuçlarında yükselmesini sağlamak için SSL sertifikası yüklemeniz gerekmektedir.

Web sitenize SSL sertifikası yüklemek için ilk olarak CSR kodu oluşturmanız gerekmektedir. Aşağıdaki işlemleri takip ederek cPanel üzerinden CSR kodunuzu oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız CSR ile SSL sertifikanızı satın alabilir ve http’den https’e geçiş yapabilirsiniz.

cPanel’de CSR kodu oluşturmak için videomuzdaki adımları takip edebilirsiniz.


Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir