EN İYİ CMS SİSTEMLERİ

En iyi cms sistemleri

En iyi CMS sistemlerinden bahsetmeden önce CMS Nedir? sorusunu yanıtlayalım. CMS (Content Management System); bir web sitesinin içeriğinde bulunan yazılar, görseller ve tasarımlar gibi tüm detayların eklenmesini, çıkarılmasını ve güncellenmesini sağlayan içerik yönetim sistemidir. 

Herhangi bir kodlama bilgisi gerekmeden, sürükle-bırak teknolojisiyle içeriğinizi düzenleyerek web siteleri oluşturmaya ve yönetmeye yarayan CMS’leri; Dünya’nın herhangi bir yerinden internet bağlantısı olan bir bilgisayar ya da cep telefonu aracılığıyla kullanabilirsiniz. 

Sahip olmak istediğiniz web sitesi için Dünya’nın en ünlü, ücretsiz ve en iyi CMS sistemleri listemize göz atarak sitenizi, hangi platformda ete kemiğe büründüreceğinize karar verebilir, hayalinizi gerçekleştirmek için gereken motivasyonu bu satırlarda bulabilirsiniz.

WordPress

WordPress CMS Sistemi

Beyaz Saray, Sony Mobile, Washington Üniversitesi, Mercedes Benz, TechCrunch, The New Yorker gibi ünlü web sitelerine ek olarak internet ortamının neredeyse %40’ı WordPress tabanlı sitelerden oluşmaktadır.

Tavsiye Edilen Ürün: WordPress Hosting

Dünya’nın en ünlü, en kolay ve en çok kullanılan site oluşturucusu olan WordPress ile ücretsiz bloglar, online satış siteleri, kurumsal siteler, üyelik gerektiren web siteleri, online kurs siteleri ve forumlar oluşturabilirsiniz.

Sitenize ait tüm dosyalar üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayan WordPress, ücretsiz olarak sitenizin hızını artırabilen, sitenize açılır pencereler (pop-up) yerleştirmenizi mümkün kılan, site taşıma işlemini dahi gerçekleştirebileceğiniz büyük bir uygulama ve eklenti koleksiyonuna sahip. 

Sitenize CRM yazılımları ve Seo araçları gibi çok sayıda popüler aracı entegre etmeniz de mümkün. Ayrıca özelleştirme seçenekleri ile dolu en iyi wordpress temaları ile sitenizin her bir detayını tam istediğiniz şekilde tasarlayabilir ve sitenizi benzersiz kılabilirsiniz.

Joomla!

Joomla CMS Sistemi

Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, General Electric, Porsche, Ikea, Danone,  Peugeot, Nintendo, ünlü tenisçi Roger Federer gibi tanınmış marka ve isimlerin web sitelerinin Joomla ile oluşturulduğunu biliyor musunuz?

Ödüllü içerik yönetim sistemi olan ve ücretsiz versiyonu da bulunan Joomla’nın en önemli özelliği eklentilerinin dahili olması. Eklenti yüklemek yerine ihtiyacınıza göre aktifleştirmenize olanak vermesi, güvenlik açıkları ve sitenizin yavaşlamasına karşı bir içerik yönetim sisteminin sunabileceği en güzel önlem.

Dünya çapında yaklaşık 2 milyon web sitesinin tercihi olan Joomla ile oluşturulan kurumsal web sitelerinin oranı % 9.

Joomla, web sitenizin fonksiyonelliğini artıracak 8 binden fazla eklentiye ve binlerce temaya sahip. Dahası kendi temanızı oluşturma fırsatı da sunan Joomla ile sitenizin her bir sayfası için farklı tema kullanmanız mümkün.

SEO dostu ve mobil uyumlu olan Joomla’nın 75’den fazla çeviri paketi bulunuyor. Böylece Joomla, sitenizin içeriğini istediğiniz dilde yayınlamanızı ve Dünya’nın farklı ülkelerinde de tanınmanızı kolaylaştırıyor.

Drupal

Drupal CMS Sistemi

The Economist gibi büyük sitelerin arasında bulunduğu çok sayıda kullanıcısı olan Drupal; sağlık, medya, seyahat ve teknoloji siteleri, üniversiteler,  işletmeler, e-ticaretle uğraşanlar, web geliştiricileri ve resmi devlet kurumları tarafından çokça tercih edilen açık kaynaklı, ücretsiz en iyi CMS sistemlerinden biri.

Drupal’ın; esnek tasarımları, mobil uyumu, ölçeklenebilirliği, çoklu dil desteği, Big Pipe, OOP, Twig ve Symfony gibi güçlü özellikleri ile hızlı yüklenen, yoğun trafiği kaldırabilen, güvenli ve kullanıcı dostu web siteleri oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Drupal ile sitenize; Twitter, Shopify, MailChimp, Linkedin, Google, Google Analytics ve Facebook gibi platformların entegrasyonu mümkün.

Site Kur

Mobil uyumlu ve SEO dostu bir içerik yönetim sistemi olan Site Kur, formlar ve haritalar gibi ögeleri; eklenti ve uzantılara gerek kalmadan sitenize dahil etmenize izin vermesi yönüyle diğer CMS’lerden ayrılır.

Kodlama bilmeden site hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu kanıtlamak için tasarlanan SiteKur’un sürükle-bırak özelliği ile ögeleri sayfanın istediğiniz bölümüne yerleştirebilirsiniz.

Site Kur ile çok kısa sürede kişisel bloglar, lokanta, sağlık ve otel gibi işletmelere yönelik modern ve kurumsal web siteleri ya da freelance çalışanlar ve küçük firmalar için tek sayfalı web siteleri oluşturmanız mümkün.

Tek yapmanız gereken yüzlerce hazır şablon arasından siteniz için uygun olanı seçip varolan metinleri kendi içeriğiniz ile değiştirmek ve yeni görseller eklemek!

Sayfalarınızdaki ögelere sağ tıklayarak arka plan rengi, boyut, opaklık, hangi sayfalarda gösterilmesini istediğiniz gibi detayları belirleyebilir, görselleriniz için köşe yuvarlama gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.

Turhost.com’dan Site Kur deneme sürümünün nasıl kullanıldığını görebilir, özelleştirme seçeneklerinin neler yapabileceğine şaşırabilirsiniz.

Özellikle bloklar butonu ile hakkında, e-posta aboneliği gibi iletişim formları, online satış için ürün tanıtım bölümleri, çalışanlarınızın tanıtıldığı bölümler, fiyat etiketleri , farklı dizayn seçenekleriyle footer ve yorumlar bölümü gibi sitenize ekleyebileceğiniz öge çeşitliliği sayesinde sitenizi; uzman bir tasarımcının hazırladığı profesyonel bir görünüme kavuşturmanız inanılmaz derecede kolay.

Özetle, kolaylıkla ve olabildiğince hızlı web siteleri tasarlamak ve oluşturmak için yeterli işlevselliğe sahip bir CMS arıyorsanız, kullanıcı dostu gösterge paneli, sürükle-bırak sayfa oluşturucu, çekirdek destekli eklentiler, çok sayıda tema seçeneği sunan SiteKur’un, en modern ve en esnek içerik yönetim sistemleri arasında olduğuna emin olabilirsiniz.

Microweber

Açık kaynaklı bir CMS platformu olan Microweber, teknik yeterliliği olmayanların güçlü web siteleri ve online satış siteleri oluşturması için tasarlanmıştır.

In Line Editing denen satır içi düzenleme ve sürükle-bırak işlevleri ile sitenizdeki her ögede anında ve hızlıca düzenlemeler yapabilirsiniz.

Google Haritalar, simgeler, resim galerileri, sosyal medya paylaşım butonları, iletişim formları, alışveriş siteleri için “sepete ekle” butonları gibi çok sayıda modüle sahiptir.

Sunduğu gelişmiş e-ticaret çözümleri ile profesyonel online mağazaların web siteleri için oldukça iddialı detaylar sunan Microweber ile etkileyici kurumsal web siteleri tasarlamak ya da moda ve seyahat gibi temalarla benzersiz bloglar hazırlamak da mümkün.

Sonuç olarak WordPress kadar popüler olmasa da kolaylıkla web siteleri oluşturabileceğiniz içerik yönetim sistemlerinin hızla yaygınlaştığını ve çarpıcı detaylarla dolu olduklarını söyleyebiliriz.

Web siteniz için en iyi CMS platformunun hangisi olduğuna karar veremiyorsanız birkaç tanesini deneyerek işlevsellik, kolaylık ve hız açısından yaratacağı farklara göre seçiminizi netleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.