En iyi WordPress Haber Temaları

Sitenizin daha işlevsel olması ve daha profesyonel görünmesi için aradığınız tema belki de bu yazıda!

Sizin için incelediğimiz WordPress temalarının hepsi haber ve dergi siteleri arasında sevilerek kullanılan temalar ancak neredeyse her birinin online satış, moda, seyahat, finans gibi farklı amaçla yayınlanan çok sayıda site için de oldukça şık tasarımlı şablonları mevcut.

Dilerseniz listemizde yer alan haber ve dergi temalarına göz atıp benzer amaçlarla kullanabileceğiniz en iyi WordPress temaları hakkındaki yazımızı da inceleyebilirsiniz.

NEWSPAPER

Pingdom Hız Skoru: 73/100 Yüklenme Süresi: 3.38 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 79 (masaüstü), 45 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %92, Yslow C % 78

***Ölçümler Newspaper – Life News demosu üzerinden hesaplanmıştır.

WordPress haber temaları arasında en popüleri olan Newspaper’ın, online gazete ve dergiler ile zengin içerikli kişisel bloglar için nokta atışı anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

Rock Space, Share America, Uber ve Bitcoin gibi web siteleri, sayıları 87.000’ni aşan Newspaper kullanıcılarından en tanınmış olanları.

Haber odaklı siteler için gerekli olan hava durumu, döviz kurları ve son dakika gelişmelerini gösteren araçları barındırması, bu temanın en fonksiyonel özelliklerinden sadece birkaçı.

Sunduğu 60’tan fazla demo, SEO dostu oluşu, sayfa yüklenme hızı ve tüm cihazlarda kusursuz çalışması gibi artılar Newspaper’ın en sevilen özellikleri arasında yer alıyor.

Ayrıca Newspaper, son zamanlarda restoran, sağlık gibi farklı konseptlerde yayınladığı modern ve dikkat çekici demolarla çok amaçlı bir tema olma yolunda adımlar atmaya devam ediyor.

GILLION

Pingdom Hız Skoru: 88/100 Yüklenme Süresi: 2.76 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 66 (masaüstü), 26 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %91, Yslow C % 78

***Ölçümler Gillion-Magazine demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Genellikle yayıncılık siteleri ve makale odaklı siteler için önerilse de online satış gibi çok farklı konseptler için de elverişli bir WordPress teması olan Gillion, WPBakery Page Builder ve 50’den fazla modüler öge ile özgürce, profesyonel görünümlü sayfalar oluşturmanıza imkan veriyor.

Gillion, çok sayıda başlık, slider ve gönderi stili sunan mobil uyumlu, esnek bir tema.

Tek tıklama ile kurulabilen 17’den fazla demoya sahip olan Gillion, WooCommerce ve sosyal medya entegrasyonu, mega menü gibi özellikleriyle de ön plana çıkıyor.

MAGPLUS

Pingdom Hız Skoru: 87/100 Yüklenme Süresi: 4.03 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 87 (masaüstü), 59 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %88, Yslow B % 80

***Ölçümler MagPlus-Magazine demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Haber ve yayıncılık konusunda uzmanlaşmış temalardan biri de WooCommerce ve iletişim formları entegrasyonu ve çok sayıda özelleştirme seçeneği gibi birbirinden cazip özelliklere sahip MagPlus.

MagPlus, uluslararası ziyaretçileriniz için çeviri hizmeti sunmasıyla tüm Dünya’ya sesini duyurmak isteyen yayıncılara göz kırpıyor.

Mobil sayfalarının daha hızlı açılmasını sağlayan Google AMP ve tanıtımlar için Google AdSense içeren MagPlus; yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi (Retina-Ready) ve 40’tan fazla demosu ile göz dolduran MagPlus; en iyi WordPress haber temaları arasında hep ilk sıralarda.

THE VOUX

Pingdom Hız Skoru: 89/100 Yüklenme Süresi: 845 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 81 (masaüstü), 40 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed D %68, Yslow A % 90

***Ölçümler The Voux-Demo 1 üzerinden hesaplanmıştır.

The Voux; sayfa yüklenme hızındaki iddiası, tek tıkla kurulan yemek, moda, seyahat, güzellik gibi farklı konseptlerde hazırlanmış şablonları, WooCommerce entegrasyonu, 3500’den fazla font ve 9 farklı başlık stili gibi özellikleri ve bunlardan çok daha fazlasını sunan Dünya’ca ünlü firmaların kullandığı profesyonel bir WordPress temasıdır.

Şık detaylara önem veren The Voux, online satış sayfaları için sevilen özelliklerden biri olan hızlı bakış kutucuğu gibi oldukça fonksiyonel özelliklerle donatılmıştır.

Hızlı bakış kutucuğu; ürünlere ait sayfalara geçmenize gerek kalmadan, merak ettiğiniz ürünün görseli, markası, fiyatı gibi detaylı bilgileri içeren bir araçtır.

Ayrıca The Voux; reklam, slider ya da instagram gönderileri gibi içeriğinize ait dilediğiniz her şeyi sayfa başlığının üzerindeki alana ekleyebilme olanağı gibi inceliklerle dolu muhteşem bir temadır.

Bir demoyu bütünüyle kullanmak istemediğinizde önceden hazırlanmış sayfa şablonlarını dilediğiniz sayfaya uyarlayabilir, neredeyse ekran genişliğinde fotoğraf koyulabilen gönderiler ve inceleme yazıları için özel olarak düzenlenmiş makale sayfalarıyla içeriğinizi görsel olarak zenginleştirebilirsiniz.

SOLEDAD

Pingdom Hız Skoru: 90/100 Yüklenme Süresi: 1.04 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 95 (masaüstü), 70 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C %73, Yslow B % 88

***Ölçümler Soledad Hipster demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Tek tıklamayla 5000’den fazla demo sunan Soledad’ın kalite odaklı olması ve çok sayıda özelleştirme seçeneğinin bulunması onu en çok sevilen temalardan biri yapıyor.

Soledad farklı konseptlerde pek çok WordPress sitesi için uygun olsa da, haber ya da dergi siteleri için tercih edilebilecek en başarılı temalardan biri.

Sayfa yüklenme hızı, mobil uyumlu olması, WooCommerce ve sosyal medya entegrasyonu gibi güzelliklerin yanında Soledad; farklı başlık stilleri, makale şablonları ve slider seçenekleriyle 200’den fazla slider ve şablon kombinasyonu sunuyor.

SMARTMAG

Pingdom Hız Skoru: 83/100 Yüklenme Süresi: 2.27 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 96 (masaüstü), 79 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %91, Yslow B % 87

***Ölçümler SmartMag Tech demo üzerinden hesaplanmıştır.

SmartMag, tek tıkla kurulabilen demolar sunan, SEO dostu bir WordPress haber teması.

SmartMug, hem mobil uyumlu sliderlara sahip hem de her bir slider için farklı geçiş ve altyazı hızı seçeneklerine. Dahası birden çok görseli olan bir gönderi için, tüm görsellerin bir arada bulunduğu bir slider eklemenize olanak veriyor.

Yüksek çözünürlükte, keskin ve net görüntü kalitesi (Retina-Ready); özellikle haber ve dergi türündeki siteler için SmartMag’i cazip kılan en önemli özelliklerinden sadece biri.

Sürükle-bırak mantığıyla çalışan site oluşturucusu ve mobil uyumlu mega menüler gibi çok sayıda fonksiyonel araçla, SmartMag web sitenize modern ve profesyonel bir dergi ya da haber sitesi görünümüne büründürmeyi hedefliyor.

GOODLIFE

Pingdom Hız Skoru: 86/100 Yüklenme Süresi: 7.12 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 88 (masaüstü), 42 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %89, Yslow B % 86

***Ölçümler GoodLife GoodSport demosu üzerinden hesaplanmıştır.

GoodLife; sürükle-bırak yöntemiyle site oluşturmayı kolaylaştıran WPBaker Page Builder ve mobil sayfalarının daha hızlı açılmasını sağlayan Google AMP entegreli bir WordPress haber temasıdır.

SEO dostu bir WordPress teması olan GoodLife; tek tıkla kurulabilen demolara, galeri ve video sayfaları için özel oluşturulmuş şablonlara, mega menülere ve WooCommerce entegrasyonuna sahip.

Farklı genişlik ve renk seçenekleri sunan çok sayıda başlık stili, dilediğiniz alana reklam alabilme özelliği gibi avantajlarına ek olarak sayfa yüklenme hızındaki iddiası; onu en aranılan haber ve dergi temalarından biri yapıyor.

Ayrıca GoodLife’ın Uluslarası Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) uyuyor olması, ziyaretçilere ait verilerin gizliliğini önemseyen web siteleri için biçilmiş kaftan.

JANNAH

Pingdom Hız Skoru: 79/100 Yüklenme Süresi: 1.08 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 96 (masaüstü), 83 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %98, Yslow B % 86

***Ölçümler Jannah main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Jannah; Uluslarası Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) uyan, yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi (Retina-Ready) sunan, çok sayıda başlık stili, 15’ten fazla slider şablonu ve 1000’den fazla tema seçeneğine sahip bir WordPress temasıdır.

Google AMP ile uyumlu olması ve Lazy Load denen; görselleri kullanıcı dilerse yükleyen sistemi ile Jannah hız odaklı bir tema olduğunu kanıtlıyor.

Genellikle haber, dergi siteleri ve bloglar için kullanılan Jannah, tek tıklama ile kurulan onlarca demo, WooCommerce entegrasyonu, e-mail listesi ve reklamlar için özel olarak ayrılmış alanlar sunması gibi özellikleriyle; şık, ferah ve modern tasarımlı sayfalar oluşturmaya olanak tanıyor.

PENNEWS

Pingdom Hız Skoru: 80/100 Yüklenme Süresi: 1.74 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 90 (masaüstü), 66 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %83, Yslow C % 74

***Ölçümler PenNews main demo üzerinden hesaplanmıştır.

PenNews, modern bir haber ya da dergi sitesinde bulabileceğiniz pek çok detayı sitenize katabilecek çok amaçlı bir WordPress teması.

Temadaki; WPCustomizer ile temaya ait dilediğiniz detayları bir kaç tıklama ile özelleştirebilir, WPBakery (site oluşturucu) ile hiç bir kodlama bilgisi gerekmeksizin çok kısa sürede sürükle-bırak yöntemiyle hayalinizdeki siteyi oluşturabilirsiniz.

Hızlı yüklenen sayfalar ve dikkat çekici tasarımlar arıyorsanız, PenNews tam size göre!

PenNews tek tıklama ile kurulan moda, seyahat, yemek, sağlık, spor, inşaat, hukuk, bahçe, kozmetik finans, eğlence, otel, online satış ve kişisel blog gibi çok sayıda konsept düşünülerek hazırlanmış 150’den fazla temaya sahip.

BUZZ STONE

Pingdom Hız Skoru: 81/100 Yüklenme Süresi: 1.93 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 59 (masaüstü), 17 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %90, Yslow B % 81

***Ölçümler Buzz Stone main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Buzz Stone, yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi (Retina-Ready) sunması, WooCommerce entegrasyonu, mobil uyumlu ve SEO dostu olması gibi avantajlarla online yayıncılıkta dikkat çekmeyi başarıyor.

En iyi WordPress haber temaları arasında yer alan Buzz Stone, haber okumayı sıkıcılıktan uzaklaştırıyor!

Parallax efekti, önceden hazırlanmış kısa kodlar, 10 farklı anasayfa şablonu, özelleştirilebilir çok sayıda araç, portfolyo, satranç gibi farklı konseptlerde şık gönderi şablonları gibi seçeneklerle dolu bir tema olan Buzz Stone, çok sayıda eklentiyi de destekliyor (WP Bakery site oluşturucu, Revolution Slider, Booked Appointments, Essential Grid, MailChimp, Contact Form 7…).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.