En iyi WordPress LMS Eklentileri

En iyi WordPress LMS Eklentileri

Çok fazla para harcamadan yeni şeyler öğrenme ve kariyerde ilerleme fırsatı sunan online kurslar, özellikle bir nişe odaklanan eğitimciler için ekonomik getirisi yüksek bir iş koluna dönüşebiliyor. Bilgi birikiminize güvendiğiniz bir alanla ilgili online eğitim vermek isteyenlerdenseniz en iyi WordPress LMS eklentileri arasından doğru seçimi yaparak kısa sürede web sitenizi uzaktan eğitim platformuna çevirebilirsiniz.

İlgili İçerik Önerisi : En iyi WordPress Eklentileri

LMS Nedir?

LMS (Learning Management System); öğrenim yönetim sistemi anlamına gelen ve fiziksel sınıf ortamına gerek kalmadan çeşitli kitlelere eğitim materyalleri sunmanıza yardımcı olan yazılımlardır.

LMS eklentileri ise web sitenizi uzaktan eğitim ortamına çeviren düzenlemeler yapmanızı sağlar, videolar ve PDF’ler gibi farklı dosya türlerini yüklemenizi ve sınav, ödev gibi eğitime dair tüm detayları yönetmenize olanak tanır.

Her hangi bir konuda uzmanlığı olanlar, okullar, üniversiteler ve müşterilerine belirli konularda bir şeyler öğretmek isteyen kuruluşlar WordPress LMS eklentilerini kullanabilir.

LMS Eklentileri Ne İşe Yarar?

 • LMS eklentileri, dijital ortamda sınıflar oluşturmanıza, öğrencileri kaydetmenize ve sınavlar yapmanıza olanak tanır. LMS eklentileri ile Lynda.com ve Udemy gibi çok çeşitli kursların olduğu eğitim siteleri veya yalnızca bir veya iki konuya ayrılmış e-öğrenme platformları oluşturulabilir.

 • LMS eklentileriyle, kurslarınızda kaç kişinin olduğunu görebilir, farklı üyelik türlerine göre ödeme alabilirsiniz.

 • Bir LMS eklentisi ile konular ilerledikçe ya da öğrencilerin sınav ve testlerdeki başarılarına göre içeriğin bir sonraki kısmının kursa dahil olmasını sağlayabilirsiniz.
 • LMS eklentileri, öğrencilerin ne kadar konuyu geride bıraktığını gösteren kurs ilerleme bilgileri sunarak öğrencileri motive eder. Dilerseniz bu bilgileri e-posta ile otomatik olarak gönderir.
 • Çoğu LMS eklentisi, öğrencilerin kullanıcı profilleri oluşturması ve forumlar aracılığıyla diğer öğrenciler ve öğretmenlerle etkileşimde bulunmaları için, BuddyPress ve bbPress entegrasyonuna sahiptir.
 • Bazıları komisyon ve kuponlar gibi teşvikler vererek daha fazla insanı kurslarınıza kaydolmaya ikna etmenizi sağlar..
 • LMS eklentileri kursunuzu tamamlayan katılımcılar için yazdırılabilir sertifikalar oluşturmanızı sağlar, bazıları bir üst seviyedeki kursun kilidini açmak gibi oyunlaştırmalara da izin verebilir.
 • Genelde LMS eklentilerinin premium sürümleri; eğitimcilerin öğrencilere ev ödevi atamalarını ve ödevleri kolaylıkla notlandırmalarını, öğrencilerin ödevlerini sorunsuz bir şekilde göndermelerini sağlar.

Son Zamanların En iyi WordPress LMS Eklentileri

Bilgi ve deneyimlerini gelire dönüştürmek isteyen ve pasif kazanç elde etmenin yollarını arayanlar için son zamanların en iyi LMS eklentilerini listeledik. Kendi eğitim ortamınızı tasarlamanıza ya da Udemy’e benzeyen online kurs platformları oluşturmanıza çok az kaldı!

1-LearnDash

En iyi WordPress LMS Eklentileri, LearnDash
DAHA ÇOK KURUMSAL VE YÜKSEK ÖĞRENİM DÜZEYİNDE TERCİH EDİLEN LEARNDASH, BASİT BİR ONLİNE KURS SİTESİ OLUŞTURMAK İSTEYENLERİN GEREĞİNDEN FAZLA ÖZELLİKLE BAŞBAŞA KALMALARI ANLAMINA GELEBİLİR.

LearnDash, birçok Fortune 500 şirketi ve çok sayıda üniversite tarafından kullanılan iddialı bir LMS eklentisi. E-öğrenme sektöründeki son trendleri sunmaya odaklanan LearnDash, kendi markanız ve logonuzla öğretim portalı oluşturmanızı da sağlıyor.

LearnDash’in sürükle – bırak kurs oluşturucusu, çok katmanlı kursları kolaylıkla oluşturmanıza ve içeriğinizi tekrar kullanmanıza olanak tanıyor.

LearnDash ile soru bankaları ve sekiz farklı soru türünde testler hazırlayabilir, kurs, ders ve sınava bağlı ön koşulları ayarlayabilirsiniz.

Ödüllü eklenti LearnDash’ın en güzel detaylarından biri, kursları tamamlayan öğrencilere puanlar vermesi ve öğrencilerin kazandıkları puanlara göre yeni kursların kilidini açmalarına izin vermesi.

LearnDash’e dahil edilen forumlar sayesinde, bir forum eklentisine ihtiyaç duymayacağınızı ve temanız mobil uyumluysa LearnDash’ın da her tür cihazda sorunsuz çalışacağını ekleyelim.

LearnDash’in en sevilmeyen yanı ise ücretsiz deneme sürümünün olmaması. Yıllık 199 $ olan fiyat, 10 siteli bir lisans için yıllık 399 Dolar’a çıkıyor. Geçtiğimiz yıl beğenmediğiniz takdirde 30 gün içinde iade seçeneği mevcuttu ancak bu süre artık 15 gün.

2-LifterLMS

En iyi WordPress LMS Eklentileri, Lifter LMS
Bugüne kadar 131 ülkede, Lifter LMS ile hazırlanan kursların toplam sayısı 6.5 milyonu geçmiş durumda.

LifterLMS eklentisini öne çıkaran özelliklerin başında arka planlar gibi tasarım öğelerine sahip bir grafik paketi içermesi geliyor. Stripe, PayPal, Astra, Elementor, Gravity, WordPress, WooCommerce, Divi ve Beaver Builder gibi popüler araçlarla entegrasyonu da önemli artılarından.

LifterLMS’in otomatik e-postalarının hangi öğrenci etkinlikleri tarafından tetikleneceğini belirleyebiliyorsunuz; uzun süre oturum açmama, bir sınavda başarısız olma ve önemli tarihler için hatırlatmalar gibi.

LifterLMS; 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ve örnek kurs şablonları ile en sevilen online kurs eklentileri arasında yer alıyor.

3-LearnPress

BAŞLANGIÇ ​​MALİYETLERİNİ EN AZA İNDİRMEK İSTEYENLERE GÜZEL HABER; WORDPRESS.ORG’DAKİ EN POPÜLER LMS EKLENTİSİ LEARNPRESS; ÜCRETSİZ!

LearnPress; LifterLMS ve LearnDash gibi kurs içeriğinizi düzenlemeniz için sürükle -bırak kurs oluşturucuya sahip. Fakat onların sunduğu gibi özel bir video yerleştirme seçeneği yok, yani multimedya içeriğinizi doğrudan WordPress’in düzenleyicisiyle eklemeniz gerek.

LearnPress;

 • iki veya üç öğretmenin bir kursu yönetmesine izin veriyor,
 • WooCommerce veya popüler üyelik eklentileriyle de entegre edilebiliyor,
 • reklamlarınıza tıklayanların iniş yapacağı, kursunuza dair açıklamalar içeren bir landing page şablonu sunuyor.

LearnPress’i herhangi bir standart WordPress temasıyla kullanabiliyorsunuz, ancak tasarımcıları elbette ki LearnPress için özel hazırlanan ücretli temaları kullanmanızı öneriyor. Derslerinizi LearnPress kullanan diğer web sitelerine aktarmanız da mümkün.

4-Tutor LMS

LMS eklentisi, Tutor LMS
TUTOR LMS; UDEMY GİBİ FARKLI EĞİTMENLERDEN KURSLAR OLUŞTURMANIZI VE HER EĞİTMENE SATIŞLARA GÖRE OTOMATİK OLARAK KOMİSYON VERMENİZİ SAĞLIYOR.

2019’un başında piyasaya sürülen Tutor LMS, çekirdek eklentinin ücretsiz olmasına rağmen özellikler bakımından cömertliğiyle ünlü. LearnDash ve Lifter LMS’e benzer yönleri olan bu WordPress eklentisi, banka havalesi ve özel sertifikaları ödüllendirme gibi benzersiz özelliklere sahip.

Tutor LMS’nin, soru kalıplarını seçmenize, süreleri ayarlamanıza olanak tanıyan quiz oluşturucusuyla 10’dan fazla soru türünü kullanmanız mümkün. Ayrıca Tutor LMS; LearnDash, LearnPress gibi diğer online eğitim platformları arasında geçişi destekliyor.

Premium planı tek siteli tek bir lisans için 149 Dolar’dan başlıyor ve e-posta bildirimleri, ödev atamaları gibi ek özellikler sunuyor.

5-Sensei

Sensei LMS, ücretsiz LMS
ÇOK FAZLA EK ÖZELLİK İÇERMEDİĞİ İÇİN SENSEİ; BASİT KURSLAR VE KISA EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN ÖNERİLİYOR.

Sensei; WooCommerce ve WordPress’in arkasındaki şirket Automattic tarafından hazırlanan bir LMS eklentisi. Bu nedenle her iki platformla da sorunsuz bir şekilde etkileşime girebiliyor. İyi kodlanmış WordPress temalarının çoğu, Sensei ile uyumlu. Bu; düzgün çalışması için illaki bir WooCommerce temasına ihtiyaç duymayacağınız anlamına geliyor.

Sensei ile hazırladığınız her kurs birden fazla modül içerebiliyor ve her modül birden fazla ders içerebiliyor. Sensei sürükle – bırak kurs oluşturucuya sahip olmadığından modülleri kurslarla ve dersleri modüllerle ilişkilendirmek için açılır listelere güvenmeniz gerek.

Eklenti, öğrencilerin veya kursların ilerlemesini izleyen bir analiz aracına da sahip. Sensei’ye eklemek istediğiniz özellikleri; çoğu ücretsiz olan uzantılarla dahil etmek mümkün.

Özet

Sonuç olarak bütçesi kısıtlı olanların LearnPress ve Sensei’yi denemesini ya da tonlarca LMS eklentisi arasından kısa sürede ismini duyuran ve cömert bir ücretsiz sürümle bir lms eklentisinde aranan tüm temel özellikleri sunabilen Tutor LMS’i tercih etmesini önerebiliriz. LearnDash ve LifterLMS’in ise arkasında güçlü ekipler olan ve sürekli olarak yeni yararlı özellikler sunmaya çalışan en popüler online eğitim araçları olduğunu söyleyebiliriz. En iyi WordPress LMS eklentileri arasından sizin için en verimlisini seçebilmeniz dileklerimizle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir