En İyi WordPress Pop-up Eklentileri

En İyi WordPress Pop-up Eklentileri

Pop-up denilen açılır pencereler, web sitenizden indirim, promosyon, yeni ürün gibi önemli güncel duyuruları yapabileceğiniz bilgilendirme formlarıdır. 

WordPres pop-up eklentilerinin popülerliği, e-mail marketing (e-posta pazarlaması) denen; mail ile düzenli hatırlatmalar yaparak ziyaretçi trafiğini artırmayı amaçlayan pazarlama tekniğinden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca bir web sitesini ziyaret edenlerin % 70’inden fazlasının geri dönmeyeceği bilinen çarpıcı bir gerçek olduğundan, web sitelerinin e-mail adresi toplamasını sağlayan pop-uplar en popüler WordPress eklentileri arasındadır.

OptinMonster Pop-up Eklentisi

OptinMonster Pop-up Eklentisi

OptinMonster, ziyaretçilerinizin sayfada bulundukları zaman aralığına, sitenizdeki etkileşimlerine, ilgi alanlarına ve konumlarına göre pop-uplar düzenlemenizi sağlayan bir WordPress eklentisi. 

Pinterest, Tripadvisor, McAfee gibi 700 binden fazla web sitesinin tercihi olan OptinMonster, e-mail listenizi  büyütebilmeniz için gereken tüm özelliklere sahip.

Ziyaretçilerin siteden ayrılmak üzere olduklarını algılayarak hatırlatma yapabilen pop-uplar oluşturmanızı mümkün kılan “Exit Intent” teknolojisinin öncüsü olan OptinMonster; web sitenizin ziyaretçilerini, tüketicilere ya da e-mail listesi üyelerine dönüştürmeyi hedefliyor. 

Hem WordPress, hem de Joomla gibi farklı platformlarda kullanabileceğiniz bu eklenti ile cep telefonlarına uyumlu pop-uplar oluşturmak da mümkün.

OptinMonster Pop-up Eklentisi

Fonksiyonelliği, performansı ve esnekliği sayesinde en sevilen WordPress pop-up eklentilerinden olan ve sitenizi yavaşlatmayan OptinMonster; sürükle-bırak oluşturucusu, kullanıma hazır 100’den fazla şablonu ve hızlı dönüş yapan destek ekibi gibi birbirinden cazip güzellikler sunuyor.

Bloom Pop-up Eklentisi

Bloom  Pop-up Eklentisi

Bloom; kullanıcılar yazının ya da sayfanın altına ulaştığında, satın alma işlemini tamamladığında, yorum yaptıklarında, belirli süre sayfanızda kaldığında ya da uzun süre aktif olmadığında otomatik olarak açılan pencereler oluşturmanıza yarayan en iyi WordPress pop-up eklentileri arasında.

Bloom  Pop-up  Örnekleri

İstediğiniz görseli; açılır penceredeki içeriğin altına, üstüne, sağına ya da soluna eklemenizi sağlayan Bloom; farklı kenarlık stilleri, 100’den fazla hazır şablon ve pencere içindeki her öge için sınırsız renk seçeneği gibi özelliklere sahip.

Bloom  Pop-up Template leri

Hem küçük ekranlı telefonlara, hem en yüksek çözünürlükteki ekranlara uyumlu pop-uplar oluşturabileceğiniz Bloom ile sadece belirli sayfalara ya da sadece belirli gönderilere özel pop-uplar hazırlamanız da mümkün.

Popups Pop-up Eklentisi

Popups Eklentisi

Sitenizdeki bir kullanıcıya kaçıncı saniyede, sayfanın neresine geldiğinde ya da kaçıncı pixelde pop-up gösterileceğine dair detaylı seçenekler sunan Popups’ın en sevilen özelliği; ücretsiz olması.

Her bir pop-up için renk, yazı tipi, arkaplan, kenarlık ve arkaplan saydamlığı belirleyebilir, yorum, ziyaret sayısı ve arama motoruna göre filtreleme yaparak pop-uplar yayınlayabilirsiniz. 

Popups ile hazırlayabileceğiniz beğeni, üyelik formu, çerez bilgilendirmesi gibi pop-upları sitenizin beş farklı alanına yerleştirmeniz mümkün. Ayrıca Popups; WPForms, MailChimp, Jetpack gibi popüler WordPress eklentileri ile de uyumlu.

Ücretli versiyonunda Popups’ın sunduğu güzellikler arasında ise; hangi pop-upın sizin için daha iyi olduğunu anlamanızı sağlayan A/B testing, belirli tarihte ve saatte pop-up gösterimi, animasyon efektleri, arkaplanlar, kullanıcının sayfayı terketmek üzere olduğunu algılayan exit intent teknolojisi, tam ekran ya da gönderi sonu gibi farklı pop-up pozisyonları ve otomatik kapanma için zamanlayıcı yer alıyor.

Wp Popups eklentileri
Wp Popups eklentileri özellikleri
Popup Builder Eklentisi

100’binden fazla kullanıcıya sahip Popup Builder, 5 dakika içinde benzersiz pop-uplar oluşturabileceğiniz, kullanımı kolay bir WordPress eklentisi.

WPML uyumu sayesinde istediğiniz her dilde pop-uplar yayınlayabileceğiniz Popup Builder; PDF dosyalarınızı pop-uplarda gösterebilme ve ziyaretçilerinize sunmak istediğiniz güncel bilgiyi siteden ayrılmadan mutlaka görmelerini sağlayan exit intent gibi işlevsel özelliklere sahip. 

Popup Builder, ziyaretçilerinize göstereceğiniz pop-upları kullanıcı girişi yapıp yapmadıklarına göre hatta telefondan ya da desktoptan sitenizi ziyaret etmelerine göre farklılaştırabileceğiniz oldukça detaylı seçeneklerle dolu.

Birbirinden cazip sayısız özellik barındıran Popup Builder ile açılır pencerelerinize  YouTube, Vimeo ve DailyMotion’dan videolar eklemeniz de mümkün.

Thrive Leads Pop-up Eklentisi

Thrive Leads Pop - up eklentisi

90’binden fazla kullanıcısı olan Thrive Leads, ihtiyaç duyduğunuz her türlü pop-up stilini çarpıcı tasarımlarla sunan, sürükle-bırak düzenleyicisi ve 20’den fazla animasyon içeren bir WordPress eklentisi.

Thrive Leads; ziyaretçilerin tıkladığı gönderi, kategori ve etiketleri referans alarak okunan gönderiye uygun pop-uplar gösterebilme ve A/B testing gibi detaylı analiz ve raporlama özelliklerine de sahip.

Ayrıca Thrive Leads ile kullanıcı sayfanın altına indikçe bant şeklinde ekranın üst kısmına sabitlenen ya da çok seçenekli formlar oluşturmanızı sağlayan birbirinden farklı stillerde pop-uplar yayınlayarak ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Özetle, e-posta pazarlaması, düşük maliyet ve yüksek satış oranları anlamına geldiğinden, en iyi WordPress popup eklentileri arasında siteniz için uygun olanı seçmenizi ve bir an önce kullanmaya başlamanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.