Hosting Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Business Man Hold Tablet Share Data Cloud Computing Technology Flat Vector Illustration

Harika denilecek bir internet sitesi projeniz var ve bununla ilgili tüm detayları harfiyen belirlediniz. Hedefiniz kaliteli hizmet sunarak yeni bir ekonomi yaratmak. Fakat bunun için doğru bir hosting seçmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Aksi halde mükemmel bir yazılıma sahip olmanızın bir anlamı kalmaz.

Hosting Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hosting satın almadan önce ihtiyacını belirlemelisiniz. Böylece ne tür bir hosting paketi alacağına daha iyi karar verebilir ve hiçbir zaman kullanmayacağın özellik için ekstradan para ödemek zorunda kalmazsınız. Bununla ilgili detayları yazmadan önce hosting firması ile ilgili inceleme yapmanın önemine dikkat etmelisiniz. Firma ile ilgili incelenmesi gerekenler…

  1. Yer sağlayıcı belgesi bulunan bir firma üzerinden hizmet alın.
  2. Türkiye’de yerleşik bir firmayı seçin.
  3. Destek hizmetini araştırın. Bazı firmalar teknik destek vermeyebilir. Bazıları ise, sınırsız teknik destek imkanı sunar.
  4. Kurumsal bir firma olup olmadığını araştırın.
  5. Fiyatlarını değerlendirin.

Hosting paketi seçerken nelere odaklanmak lazım?

Öncelikle projenizin gereksinimini belirlemelisiniz. Böylece ne tür bir hostinge ihtiyacınız olduğuna daha iyi karar verebilirsiniz. Mesela WordPress ve Joomla gibi PHP tabanlı projeler için Linux hosting tercih edilebilir. Hosting satın alırken asıl kararsız kalınan kısım ise, paketler arasındaki disk ve veri transferleri gibi farklılıklar. Bu konuda daha iyi karar vermek için şunlara dikkat edebilirsiniz:

  1. Disk seçimi: Kişisel bir blog sitesi için disk kapasitesine çok fazla ihtiyaç olmaz. Ancak olası durumlarda çok fazla yazı içeriği var ise bunların resim dosyalarından kaynaklı disk boyutu büyüyebilir. Bu durumda limitsiz bir disk oranı seçmeniz faydalı olacaktır.
  2. Aylık veri transferi: Siteyi ziyaret eden her kişi veri transferinde bulunur. Çok ziyaretçi demek çok fazla veri akışı demektir. Bu da, aylık veri transfer kotasının dolması anlamına gelir. Hosting paketlerinde trafik sorunu yaşamamak için limitsiz hosting olmasına dikkat edilmelidir.
  3. E-posta: Daha çok kurumsal nitelikli bir firma için önemlidir. Bu bakımdan mail sayısı ve kota dikkate alınabilir.

Bu etkenler ile birlikte RAM ve CPU oranlarıda büyük öneme sahiptir. %100 CPU’ya sahip bir hosting paketinin işlem hızı daha hızlı olacak ve web sitenin hız değerleri daha etkili sonuç verecektir. Hosting seçimlerinizde yapmanız gerekenlerden biri ise disklerin SSD olmasına önem veriniz. Disklerin hızlı veri akışı sunabilmesi için yeni teknolojik bir SSD olması önemlidir.

Hosting tercihlerinizde turhost alt yapısını test etmeden karar vermeyin. Yeni teknoloji olan kurumsal %100 NVME SSD Disk alt yapısına sahip hosting paketleri ile web siteleriniz artık daha hızlı ve verimli çalışacaktır.

Hosting paketlerimizi incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Web Hosting Nasıl Satın Alınır?
Bir web sitesi açmak istiyorsanız eğer, web sitesini oluşturmadan önce hosting satın almalı ve alan adı satın almanız…
Devamı
Litespeed Web Server Nedir?
Web sunucuları farklı yazılım altyapıları ile çalışırlar. Özellikle uygulamaları bulunan web sitelerinin efektif biçimde çalışabilmesi için, sistem kaynaklarını…