Hosting Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hosting Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Depolama, performans, fiyat ve aylık öngördüğünüz trafik gibi kriterler hosting planları tercihinde etkilidir. Web sitenizin yuvasına karar verirken aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurmalısınız:

  • Web sitenizin hızı sunucunuzun performansına bağlıdır. Sitenizin hızlı yüklenip yüklenmemesi; Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), ziyaretçilerinizin hemen çıkma ve dönüş oranlarını ve sitenizin ziyaretçilere ne kadar güvenilir göründüğünü etkiler. Bu nedenle güçlü sunucu donanımlarına sahip kaliteli bir hosting firması tercih etmeniz ve seçtiğiniz hosting firmasının kesintisiz çalışma süresinin (uptime oranı) en az % 99 olması önemlidir.
  • Cazip kayıt fırsatları sunan bazı hosting firmaları yenileme fiyatlarını yüksek tutabilir. geldiğinde fiyatı yükseltirler. Yenileme fiyatları hakkında başlangıçta bilgilendirildiğinizden emin olmanızda yarar var.

  • Ziyaretçilerinizle profesyonel olarak iletişime geçmek için sitenizin domain / alan adıyla ilişkili bir e-posta adresi kullanmak hem prestijiniz için ve kullanıcıların kolay hatırlaması açısından önemlidir. Bu nedenle e-mail hesabı sunabilen hosting planları ve e-mail kotası kurumunuz için yeterli olabilecek hosting planlarını tercih etmelisiniz.

  • WordPress gibi kullandığınız içerik yönetim sistemine uygun hosting planlarının artılarının neler olduğunu, tek tıkla kurulum özelliğinin olup olmadığı, bu planların yükseltme seçeneklerinin neler olduğunu öğrenmelisiniz.

  • SSL sertifikalarının sitenizi ve kullanıcılarını güvende tutmak için çok önemli olduğunu duymuşsunuzdur. Turhost, ücretsiz SSL sertifikaları sunmaktadır. Ancak kritik verilerin paylaşıldığı online satış siteleri gibi siteler ücretli SSL seçeneklerine göz atmalıdır.

  • Sitenizin içeriğinin depolandığı sunucu ile ziyaretçilerinizin çoğunluğunun bulunduğu coğrafi konum yakın olmalıdır.

Yabancı firmalarla çalışmak istediğinizde, bunun sitenizin hızını etkileyebileceğini, sitenize ait dosyalarınızın daha uzak yol kat ederek hedef kitlenize ulaşacağını bilmelisiniz.

  • Hosting firmasının destek ekibinin kapsamlı ve etkili yanıtlarla kısa sürede dönüş yapabilmesi, web sitenizle ilgili olası sorunların hızlıca çözülmesini sağlayacaktır. Firma hakkındaki araştırmalarınızı yaparken bu konuya dikkat etmeli, güçlü, köklü, sektöründe lider firmaları tercih etmelisiniz.
  • Ayrıca hosting firmasının sunduğu ek özellikleri ve fiyatlandırmayı da dikkate almanız gerekir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir