Hosting Yapılandırması İle SEO İlişkisi?

Hosting Yapılandırması İle SEO İlişkisi?

Hosting, web sitelerinin tüm içeriğinin sunucu denen gelişmiş bilgisayarlarda depolanması ve kesintisiz olarak erişilebilir olmasını kapsar.

Yeterli ve doğru yapılandırılmamış hosting çözümleri verimsiz, düşük performanslı web sitelerine neden olur: Yavaş yüklenen bu sitelerin ağ yapılandırmaları ve yazılımsal bazı etkenler, arama motorları tarafından doğru okunamamalarına neden olur.

Sunucu yapılandırması karmaşık bir iştir ve ciddi bir bilginin yanı sıra deneyim de gerektirir. Yeterli düzeyde bu alanda teknik hakimiyetiniz yoksa gereksinimleri tespit edebilmeniz dahi mümkün olmayabilir.

Sunucu çalışıyor gibi görünse de gerekli müdahaleler yapılmazsa alt yapı boyutunda ciddi sorunlar oluşabilir ve sitelerin performansı düşer. 

Turhost, web hosting paketlerinin tümünü SEO dostu olacak şekilde en verimli biçimde tesis eder. Hızlı ve güvenli hosting paketlerimiz; arama sonuçlarında yükselmek isteyen web sitelerinin, en büyük destekçisidir.

Sunucu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Sunucu yapılandırması için hangi yazılımın kullanılacağına karar verilmesi gerekir. Kuracağınız sitenin Windows ya da Linux tabanlı olmasına bağlı olarak, sunucu bileşenlerini yükleyebilirsiniz.

Apache, Nginx veya LiteSpeed yazılımlarından bir tanesini sunucunuza yükleyip kontrol panelinizi ekleyebilirsiniz. Bunlar ek ücretlere tabidir. Bu nedenle pek çok kullanıcı daha ekonomik çözümleri tercih eder.

Ancak bu SEO açısından verimsiz olabilir, zira oldukça pahalı olan LiteSpeed server yazılımı, sitenizin hızını diğerlerine göre ciddi şekilde artırabilirken, Nginx; Litespeed’e göre daha yavaştır.

Sunucu yapılandırması çoğunlukla hosting kullanıcılarını ilgilendirmez. Ancak kullanacağınız web sitesi yazılımının ihtiyaçlarını ve SEO kriterlerini dikkate almanız oldukça önemlidir.

Hızlı ve etkili çalışan web sitelerine sahip olabilmek için üzerinde ayrılan sistem kaynakları bakımından yeterli özelliklere sahip sunucuları tercih etmeniz gerekir.

Güçlü son teknoloji sunucu donanımları ve en yüksek verim alabileceğiniz şekilde mühendislerimiz tarafından yapılandırılan sunucularımızla her zaman yanınızdayız!

Doğru Yapılandırılmış Hosting Paketleri!

Turhost; tüm web sitelerinin ihtiyacı olan SEO altyapısına uyumluluk noktasında oldukça hassas bir yapılandırma protokolü kullanır. Size sunulacak web hosting paketleri en gelişmiş teknolojilere sahiptir ve kullanacağınız hosting planları üzerinde son derece etkili seo uygulamaları gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kesintisiz, hızlı ve güvenli hosting planlarımızla, en iyiye en uygun fiyatlarla erişmenizi hedefliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir