Hosting Yapılandırması İle Seo İlişkisi?

Hosting, web sitelerinin çalışmasını sağlayan temel araçtır. Yeterli ve doğru yapılandırılmamış hosting hesapları veya sunucularda barındırılan web siteleri, elbette verimsiz çalışır. Öncelikle yavaş yüklenen bu sitelerin ağ yapılandırmaları ve yazılımsal bazı etkenler nedeniyle arama motorları tarafından doğru okunamaması da söz konusudur ki, bu genellikle deneyimsiz kişilerin kullandıkları sunucularda gözlemlenen bir durumdur. Sunucu yapılandırması karmaşık bir iştir ve ciddi bir bilginin yanı sıra deneyim gerektirir. Yeterli düzeyde bu alanda teknik hakimiyetiniz yoksa gereksinimleri tespit edebilmeniz dahi mümkün olmayabilir. Bunun yanında ortaya çıkacak durumlara müdahale edebilmek için ise deneyim gereklidir. Aksi taktirde sunucu çalışıyor gibi görünse de aslında alt yapı boyutunda ciddi sorunlarının varlığı nedeniyle verimli bir yayın yapmaz.  Turhost, size sunduğu web hosting paketlerinin tümünü seo boyutunda en verimli biçimde tesis eder. Hızlı ve güvenli hosting paketleri ile arama motoru dostu web sitelerini barındırabilirsiniz.

Sunucu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Sunucu yapılandırması öncelikle hangi yazılımın kullanılacağına karar verilerek başlar. Kuracağınız sitenin Windows ya da Linux tabanlı olmasına bağlı olarak işletim sistemini kurduktan sonra, sunucu bileşenlerini yüklersiniz. Apache, Nginx veys Litespeed yazılımlarından bir tanesini sunucunuza yükler ve eğer tercih ediyorsanız kontrol paneli eklersiniz. Tabii kontrol panellerinin tamamı ve litespeed sunucu yazılımı ek ücretlere tabidir. Bu nedenle pek çok kullanıcı daha ekonomik çözümleri tercih edecektir. Ancak bu seo bakımından verimsiz olabilir, zira oldukça pahalı olan Litespeed server yazılımı, sitenizin hızını diğerlerine göre ciddi şekilde artırabilirken, örneğin; Nginx yapılandırması oldukça zor ve sistem Litespeed’e göre yavaştır.

Tabii sunucu yapılandırması çoğunlukla hosting kullanıcılarını ilgilendirmez. Ancak kullanacağınız web sitesi yazılımının ihtiyaçlarını ve seo kriterlerini dikkate almanız çok önemlidir. Hızlı ve etkili çalışan web sitelerine sahip olabilmek için nitelikli web sunucuları üzerinde ayrılan sistem kaynakları bakımından yeterli özelliklere sahip sunucuları tercih etmeniz gerekir. Bunun yanında elbette yapılandırma hataları bulunmayan sunucuları tercih etmeniz, tüm bu belirttiğimiz hususlar nedeniyle seo üzerinde olumlu etkiyi ortaya koyacaktır.

Doğru yapılandırılmış hosting paketlerine ulaşın

Turhost; tüm web sitelerin ihtiyacı olan seo altyapısına uyumluluk noktasında oldukça hassas bir yapılandırma protokolü kullanır. Size sunulacak web hosting paketleri en gelişmiş teknolojilere sahiptir ve kullanacağınız hosting planları üzerinde son derece etkili seo uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere kesintisiz, hızlı ve güvenli hosting planları sunarak, en iyiye en uygun fiyatlarla erişmenizi sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
SEO Uzmanı Nedir? Nasıl Olunur?
Seo içerisine birçok unsuru alan kapsamlı bir çalışmadır. Seo uzmanları, web sitelerinin tasarımından, performans iyileştirmelerine, backlink uygulamalarında içerik…