LiteSpeed Cache Eklentisi ile WordPress Siteleriniz Çok Daha Hızlı!

LiteSpeed Cache Eklentisi, gelişmiş önbellek yönetimi araçları ve optimizasyon özellikleriyle, web sitenizdeki tüm performans optimizasyonlarını tek bir panel üzerinden yapmanızı sağlayan, site hızlandırma modülüdür.

Sitenizin hızlı açılması; Google sıralamanızı, kullanıcıların sitenizi tekrar ziyaret etmesini ve sitenizde daha fazla zaman geçirmesini olumlu etkiler.

Sayfa yüklenme hızını arttırmak için yapılması gerekenlerin başında; görsellerin optimize edilmesi, JavaScript’lerin ve CSS’lerin küçültülmesi ve birleştirilmesi gelir. Web sitenizin sayfalarının daha hızlı açılması için mümkün oldukça düşük boyutta görseller kullanmanız önemlidir.

İlgili İçerik >> WordPress Cache Eklentileri

WordPress Web Siteleriniz İçin Hız Dopingi!

LiteSpeed Cache Eklentisi ile WordPress web sitelerinizi hızlandırabilirsiniz. LiteSpeed ​​ile siteniz, yüksek bir PageSpeed ​​puanı sahip olabilir, daha da önemlisi sitenizdeki kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. 

LiteSpeed Cache, herhangi bir PHP scripti ile değil, doğrudan web sunucusu üzerinde önbellekleme yapar. LiteSpeed ​​Cache eklentisi, bir önbellek yönetimi eklentisinden çok daha fazlasıdır. 

WordPress sitelerinize üstün performans sunmak için tasarlanmış çeşitli özelliklerle doludur.

 İlgili içerik >> WordPress Litespeed Kurulum

LiteSpeed Cache Genel Özellikleri

 • Sunucu Düzeyinde Tam Sayfa Önbelleği
 • Özel Önbellek
 • Görsellerin Optimizasyonu
 •  Web Crawler (Tüm URL’lerin Taranması)
 • CSS / JavaScript / HTML Sıkıştırma
 • CSS / JavaScript Kombinasyonu
 • HTTP / 2 Push
 • İçerik Dağıtım Ağı Desteği
 • Tarayıcı Önbellek Desteği
 • Veritabanı Optimizasyonu

Türkiye’nin en hızlı ve kaliteli web hosting firması Turhost tarafından ÜCRETSİZ sunulmaktadır!

LiteSpeed Cache Eklentisi Nasıl Kurulur?

WordPress admin paneli üzerinden kurulan LiteSpeed Cache eklentisini aşağıdaki adımları takip ederek, aktif hale getirebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Çakışma olmaması için Litespeed Cache modülünü kurmadan önce mutlaka diğer WordPress Cache modüllerini kapatıp kaldırdığınızdan emin olmalısınız.

1- WordPress admin paneliniz üzerinden “Eklentiler” sekmesine tıklayınız ve “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak “LiteSpeed Cache” eklentisini sitenize yükleyiniz.

2- Daha sonra etkinleştirerek, soldaki menüden “LiteSpeed Cache” ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz.

LiteSpeed Cache ile Neler Yapabilirim?

1- Manager sekmesine gelerek, cache’de bulunan sayfaları, CSS/JS Önbelliğini, 403-404 ve 500 hatası bulunan sayfaları temizleyebilirsiniz. Empty Entire Cache özelliği ile tüm bu işlemleri tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

2- Üst kısımda yer alan “DB Optimizer” sekmesine tıklayarak, veritabanı dosyalarını optimize edebilirsiniz.

3- Setting sekmesine tıkladığınızda, LiteSpeed Cache ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Bu bölümde LiteSpeed Cache eklentisini açabilir ya da kapatabilirsiniz. Sayfa önbellekleme işlemleri için süre belirleyebilirsiniz.

4- Üst bölümde bulunan “Cache” sekmesi üzerinden, hangi durumlarda cache sisteminin çalışacağını tanımlayabilirsiniz.

5- LiteSpeed Cache eklentisi, ileri düzey bilgi sahibi olan kullanıcılar için “.Htaccess Düzenleme” özelliği sunmaktadır.

6- LiteSpeed Cache eklentisinin en önemli özelliklerinden biri görsel optimizasyonudur. Sitenizde bulunan görsellerin boyutlarını maksimum oranda küçülterek, sayfa açılış hızının artmasını sağlamaktadır.

Ücretsiz LiteSpeed Modülüne sahip hosting paketlerimize göz atmak istermisiniz?

6 comments
 1. Harikasınız! Cache eklentilerine göre gözle görülür bir hız farkı var, çok teşekkürler. 🙂

 2. LiteSpeed kurulu olmayan sunucudaki wordpress sitelere LiteSpeed Cache Eklentisi kursak bile faydası olur mu ? Yoksa bu eklenti sadece LiteSpeed Kurulu olan sunucular için mi geçerli ?

  1. Değerli kullanıcımız, LiteSpeed server kurulu olmayan sunucularda litespeed cache eklentisinin tüm fonksiyonlarını kullanmanız mümkün değildir. Sadece litespeed kurulu olan sunucular için geçerli bir cache sistemidir.
   İyi günler dileriz.

 3. Peki bu eklenti kurulduktan sonra planlı bir şekilde ekstra işlem yapmak gerekir mi? önbellekte kaydedilen sayfaların kalması gerekmiyor mu? temizlenmesi mi gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Devamı
En İyi WordPress Temaları
Sadece göz alıcı tasarımları değil, birbirinden şık işlevleri de içeren en popüler WordPress temalarını sitenizden esirgemeyin.
Wordpress SEO Eklentileri
Devamı
WordPress SEO Eklentileri
SEO (Search Engine Optimization) sitenizin, arama motorlarının sıralama kriterlerine uygun olarak güçlendirilmesidir.