Litespeed Web Server Nedir?

Web sunucuları farklı yazılım altyapıları ile çalışırlar. Özellikle uygulamaları bulunan web sitelerinin efektif biçimde çalışabilmesi için, sistem kaynaklarını daha iyi kullanan ve daha verimli sonuçlar ortaya koyan web yazılımlarının tercih edilmesi gerekir. Sunucularının yapılandırmasında günümüzde; Apache, Nginx ve Litespeed yazılımları kullanılmaktadır. Nginx ile Litespeed Server yazılımı arasında liderlik noktasında bir çekişme devam ediyor olsa da, Litespeed Server halihazırda sektörün en hızlı çözümüdür. Cpanel kullanıcılarının en efektif biçimde değerlendire bildiğim bu yazılım, geleneksel sonucu yazılımlarından katbekat hızlı ve güvenlidir. Bu yazılımın maliyet noktasında bir dezavantajı söz konusudur. Apache ve Nginx yapılarında açık Kaynak kodu kullanımı doğrultusunda maliyet oluşmazken, Litespeed Server  kullanımı en temel özellikler dahil olmak üzere ücretlidir. Turhost, müşterilerine bu noktada ciddi bir avantajı sunmakta, tüm hosting paketlerinde Litespeed Server üzerine kurulu hizmetleri sunmaktadır.

Litespeed Server neden daha verimlidir?

Günümüz teknoloji ortamında, donanımların geliştirilmesi yerine, yazılımların daha efektif çalışmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. Bu sadece internet teknolojileri’nde değil tüm teknoloji alanlarında söz konusudur. Endüstri 4.0 prensipleri kapsamında yazılımların daha az sistem kaynağı kullanarak daha etkili sonuçları erişmesi hedeflenir. Litespeed Server tam olarak bu amaca hizmet eden web sunucusu yazılım altyapısıdır. Bu yazılımın kurulu olduğu sunucular, çok da az sistem kaynağı kullanarak rakiplerinden çok ileride performans ve güvenlik özelliklerini kullanıcılara sunarlar. Dinamik web sitelerinin ihtiyaç duyduğu cache arabirimleri bakımından da Litespeed Server en efektif çözümdür.

İlgili Ürün İçin >> Litespeed Web Sunucusu

Belirttiğimiz gibi Litespeed server bir maliyet unsurudur. Bu nedenle pek çok servis sağlayıcı bu maliyeti unsuruna katlanmak yerine, geleneksel çözümleri tercih eder. Ancak açıkça ifade etmek gerekir ki, geleneksel çözümler her ne kadar bir maliyet unsuru ortaya çıkarmıyor olsa da, günümüz gereksinimlerini mevcut formaları ile karşılamamaktadır. Nginx birhat formunda birtakım yeni nesil geliştirmeler söz konusu olsa da, Litespeed Server standartları bu seviyede mümkün değildir.

Turhost, bu nedenle kullanıcılarına en efektif çözümü sunmak maksadıyla, maliyetten kaçınmadan, hosting paketlerinde Litespeed Server özelliklerini kullanıcılarına sunar. Turhost’un öncelikli hedefi, verimli hızlı ve müşteri memnuniyeti sağlayan çözümleri sunmaktır. Bu noktada müşterilere sunulan hizmetler, maliyetleri ile kıyaslandığında son derece verimli çözümlerdir. Sektördeki konumu itibarıyla Turhost; gelişmiş çözümleri arz eder ve bunun en uygun fiyat seviyesinde gerçekleştirmek için çalışır.

LiteSpeed alt yapısına sahip hosting paketlerimizi incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Web Hosting Nasıl Satın Alınır?
Bir web sitesi açmak istiyorsanız eğer, web sitesini oluşturmadan önce hosting satın almalı ve alan adı satın almanız…