LiteSpeed Web Server Nedir?

LiteSpeed Web Server Nedir?

Web sunucuları yani web sitelerinin depolandığı sunuculara Apache, Nginx ve Litespeed gibi farklı yazılımlar yüklenebilir.

Web sitelerinin verimli çalışabilmesi için, sistem kaynaklarını daha iyi kullanan web yazılımlarının tercih edilmesi önemlidir.

Nginx ile LiteSpeed Server arasındaki liderlik çekişmesinde ipi göğüsleyen Litespeed Server, halihazırda sektörün en hızlı çözümüdür.

Litespeed Server, geleneksel sunucu yazılımlarından çok daha hızlı ve güvenlidir.

Rakipleri Apache ve Nginx’in açık kaynak kodlu olmaları nedeniyle ücretsiz olmaları, LiteSpeed Server için bir dezavantaj gibi görünebilir.

Ancak Turhost’un tüm hosting paketleri LiteSpeed Server üzerine kurulu barınma seçenekleri sunmakta olduğundan, Turhost müşterileri için herhangi bir dezavantaj söz konusu değildir.

LiteSpeed Server Neden Daha Verimlidir?

Dijital teknolojinin eğilimleri; donanımların geliştirilmesinden çok, yazılımların daha etkili çalışmasına yönelik çalışmaların sürdürülmesi yönündedir.

Endüstri 4.0 prensipleri kapsamında yazılımların daha az sistem kaynağı kullanarak daha etkili sonuçlara erişmesi hedeflenir. Litespeed Server tam olarak bu amaca hizmet eden web sunucusu yazılımıdır.

Bu yazılımın kurulu olduğu sunucular, çok daha az sistem kaynağı kullanarak rakiplerinden çok ileride performans ve güvenlik özelliklerini kullanıcılara sunarlar.

Dinamik web sitelerinin ihtiyaç duyduğu cache arabirimleri bakımından da LiteSpeed Server en güçlü hızlandırma çözümüdür.

İlgili Ürün İçin >> Litespeed Web Sunucusu

Ücretli olması nedeniyle bir çok hosting sağlayıcı geleneksel çözümleri tercih etmektedir. Ancak geleneksel çözümler günümüzün hız gereksinimlerini karşılamada yetersiz kalmaktadır.

Öncelikli hedefi; verimli, hızlı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan çözümler sunmak olan Turhost, maliyetten kaçınmadan, tüm hosting planlarında LiteSpeed Server altyapısını kullanmaktadır.

Sektördeki liderliğine kaliteden ödün vermeden ulaşan Turhost; en gelişmiş çözümleri en uygun fiyatlarla sunmayı amaçlamaktadır.

LiteSpeed alt yapısına sahip hosting paketlerimizi incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir