Sunucu Lokasyonunun Hosting Performansına Etkisi

Sunucular, veri merkezindeki hat üzerinden internet omurgasına bağlanırlar. Her ülkenin internet omurgası, dahili bir ağdır ve yurt içindeki sunuculardan barındırılan web siteleri, DNS sunucusu nerede olursa olsun, buradaki kullanıcılara dışarı hat kullanmadan ulaşır. Örneğin, Ankara’daki bir kullanıcı, İstanbul’daki bir sunucudan barındırılan bir siteye erişmek için yurt dışına bağlanmak zorunda değildir. Doğrudan İstanbul’a erişir ki, bu süre milisaniyeler kadardır. Ancak, site yurt dışında ise normal olarak veri trafiği oldukça uzun bir yolu aşmak durumunda kalacaktır. Bu durumda veri merkezinin istemciye uzaklığına bağlı olarak çok uzun süreler söz konusu olabilir. Sonuç olarak hosting hizmeti sistem konfigürasyonu bakımından ne kadar gelişmiş olursa olsun, yeterli performansı gösteremeyebilir.

Türkiye Lokasyonlu Sunucuları Tercih Edin

Türkiye’deki kullanıcılara hizmet veren bir siteye sahipseniz, kullanıcıların sitenize daha hızlı erişmesi için Türkiye Lokasyonlu sunucuları tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır. Bunun size iki türlü faydası söz konusu olacaktır.

  • Firmaya ulaşım olanakları
  • Sunucu hızı

Hosting firması, doğrudan erişebildiğiniz ve kanuni haklarınızı Türkiye’deki imkanlar dahilinde kullanabildiğiniz bir firma olmalıdır. Yurtdışında faaliyet gösteren hosting firmaları ve veri merkezleri ile iletişiminiz kısıtlı olacağı gibi, herhangi bir hak talebi durumunda uluslar arası uygulamalar gerekecek ve çoğunlukla bundan net bir sonuç elde edebilmeniz mümkün olmayacaktır. Oysa Turhost gibi; Türkiye’de faaliyet gösteren firmalar, hem kanuni haklarınızı teslim etmek noktasında size hiçbir zorluk çıkarmaz, hem de bu firmalara kolayca erişip, kendi dilinizde erişim kurabilirsiniz.

Sunucu hızı ise elbette en önemli meseledir. Yurtdışında konuşlu bir sunucuda barındırılan siteye erişmek isteyen kullanıcı, bunun için oldukça uzun bir yol kat etmek durumundadır. Her ne kadar veri transfer hızı günümüzde yükselmiş olsa da, göreceli olarak ülke içindeki herhangi bir sunucu, yurtdışındakinden çok daha kolay erişilebilir olacaktır. Kaldı ki günün belli saatlerinde yurtdışı erişim hızı ciddi şekilde azaldığından, siteniz de bu oranda performanslı olacaktır.

Turhost ile hızınızı artırın

Türkiye lokasyonlu kaliteli sunucularda barındırılan sitelere sahip olmak için tek yapmanız gereken Turhost hizmetlerini tercih etmektir. Potansiyel kullanıcılarınızla aynı coğrafyada barındırılan nitelikli sunucular, sizi daha çok kullanıcıya eriştirir ve kesintisiz şekilde vereceğiniz hizmet etkileşim alanını genişletirken, kullanıcı bağlılığını yükseltir. VPS, VDS, Cloud ve fiziksel sunucularınız için paketlerimizi inceleyiniz.

Sunucu hizmetlerimizi incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Web Hosting Nasıl Satın Alınır?
Bir web sitesi açmak istiyorsanız eğer, web sitesini oluşturmadan önce hosting satın almalı ve alan adı satın almanız…
Devamı
Litespeed Web Server Nedir?
Web sunucuları farklı yazılım altyapıları ile çalışırlar. Özellikle uygulamaları bulunan web sitelerinin efektif biçimde çalışabilmesi için, sistem kaynaklarını…