Sunucu Sistem Kaynakları Nasıl Belirlenir?

Sunucu Sistem Kaynakları Nasıl Belirlenir?

Standart paylaşımlı versiyonlarında sistem kaynakları hosting servis sağlayıcısı tarafından belirlense de, sunucular sistem kaynaklarının kullanıcılar tarafından belirlendiği, yapılandırabilir cihazlardır.

VPS, VDS, cloud server ve fiziksel sunucular, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı konfigürasyonlar tercih edebileceği esnek ve verimli hosting çözümleridir.

Sunucu İhtiyaçlarınızı Belirleyin!

  • Server ya da sunucu konfigürasyonu, mevcut ihtiyaçlarınızın ve zaman içinde gerekli olabilecek ihtiyaçlar gözetilerek yapılmalıdır.

  • Sanal sunucularda (VPS, VDS), yapılandırma dönemsel olarak müşterinin tercihine göre değiştirilebilir, fiziksel sunucularda ise sistem kaynaklarının artırılması ya da azaltılması donanım gerektireceğinden bu biraz daha zor olabilir.

    Bu nedenle, kısa vadede tekrar sistem yapılandırma işlemleri ile uğraşmamak ve ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayabilmek için uygun yapılandırmaların tercih edilmesi önemlidir.

  • Sistem kaynaklarının miktarı, kullanılan yazılım ve sistem göz önünde bulundurularak belirlenmelidir.

    Çok yüksek sistem kaynakları aşırı maliyetleri ortaya çıkarabilir ve çok düşük sistem kaynakları hiç bir ihtiyacı karşılamayabilir.

    Örneğin; içerik yönetim sistemi ile kurulan dinamik bir web sitesi, statik HTML web sitelerinden çok daha fazla sistem kaynağı kullanacaktır.

Kaliteli Sunucuları Tercih Edin!

Web sunucuları, diğer tüm elektronik donanımlarda olduğu gibi aynı fonksiyonu ürettiğini iddia eden, farklı kalite standartlarında üretim yapan firmalar tarafından geliştirilen makinelerdir.

Çok ucuz fiyatla kiralanan sunucular büyük ihtimalle 2. ve 3. sınıf donanımlarla oluşturulmuş, niteliksiz kaynaklardır. Bu durumda İhtiyacınız olan kaynağı elde ettiğinizi düşünürken aslında beklentilerinizin oldukça gerisinde bir hizmetle baş başa kalabilirsiniz.

Hosting sektörünün lider firmalarından TURHOST, son teknoloji ürünü, üstün kaliteli sunucuları ile yüksek verim elde etmenizi amaçlar.

Var olan en gelişmiş donanımları tercih eden ve veri merkezinden alt yapı donanımlarına kadar Dünya’nın önde gelen firmaları ile aynı standartları tercih eden firmamız, yüksek performanslı hosting çözümleri ile her zaman yanınızda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir