Sunucu Sistem Kaynakları Nasıl Belirlenir?

Sunucular sistem kaynaklarının kullanıcılar tarafından belirlenebilir olduğu, yapılandırabilir makinelerdir. Standart paylaşımı bu sistemlerinde sistem kaynakları hosting servis sağlayıcısı tarafından belirlenir. Sunucularda ise ihtiyaca özel olarak, farklı konfigürasyonlar tercih edilebilir. Tabii seçim yaparken optimum fiyat seviyesini elde edebilmek için, ihtiyacınız ölçeğinde seçim yapmak daha doğru olacaktır. Turhost; müşterilerine farklı platformlarda hizmet veren, çeşitli konfigürasyonları sunarak kolay seçim yapabilme olanağını sunar. Uygun fiyatlarla, VPS, VDS, cloud sunucu ve fiziksel sunucuları istediğiniz şekilde yapılandırarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sunucu İhtiyaçlarınızı belirleyin

Server konfigürasyonu ayarlarken, mevcut ihtiyaçlarınız ve kısa vadeli ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar gözetilerek tercih yapılmalıdır. Sanal sunucularda bu yapılandırma dönemsel olarak müşterinin tercihine göre değiştirilebilirken, fiziksel sunucularda, sistem kaynaklarının artırılması yada azaltılması donanım gerektireceğinden, daha zor olabilir. Bu nedenle, kısa vadede sistem yapılandırma işlemleri ile uğraşmamak ve ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayabilmek için uygun yapılandırma tercih edilmelidir.

Sistem kaynaklarının hangi seviyede olacağı, kullanılan yazılım ve sistemin kullanıcı yüküne bağlı olarak belirlenebilir. Çok yüksek sistem kaynakları aşırı maliyetleri ortaya çıkarabilir, tabi şimdi çok düşük sistem kaynakları hiç bir ihtiyacı karşılamayabilir. Örneğin; içerik yönetim sistemi biçiminde kurduğunuz dinamik bir web sitesi, statik HTML web sitelerinden daha çok daha fazla sistem kaynağı kullanır. Ayrıca web uygulamaları kullanacaksınız, uygulama geliştirici tarafından tavsiye edilen sistem kaynakları değerlerini sağlamak durumundasınız.

Kaliteli Sunucuları Tercih Edin!

Web sunucuları, diğer tüm elektronik donanımlarda olduğu gibi aynı fonksiyonu ürettiğini iddia eden, farklı kalite standartlarında üretim yapan firmalar tarafından geliştirilen makinelerdir. Yani kağıt üzerinde aynı niteliğe sahip mis gibi görünse de, aslında sunucular kaliteleri ölçeğinde farklı özelliklere sahip donanımlardır.

Çok ucuz sunucuları büyük ihtimalle 2. ve 3.sınıf makinelerle oluşturulmuş, niteliksiz kaynaklardır. Bu durumda İhtiyacınız olan kaynağı elde ettiğiniz düşünürken aslında beklentilerinizin çok gerisinde çözümlere kavuşursunuz.

Bunun yerine, Turhost gibi sektörün Lider firmalarından kaliteli sunucular alarak, daha az sistem kaynağı ile daha yüksek verim elde edebilirsiniz. Teknolojinin mevcut koşullarında var olan en gelişmiş donanımları tercih eden ve veri merkezi, yapılanması noktasında dünyanın önde gelen firmaları ile aynı standartları tercih eden firmamız, hangi ürünü satın alırsanız alın, kalite odağında yüksek verimlilik elde etmenizi sağlayan çözümleri sizlere sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Sunucu Yönetiminde Panelin Fonksiyonu Nedir?
Web sunucuları normal koşullarda yalnızca işletim sistemi yüklenerek kullanıcıya teslim edilen donanımlardır. Bu durumda, sisteme yapacağınız her eklenti…
Devamı
Bulut Sunucu Avantajları Nelerdir
Bulut sunucular; son zamanlarda yaygın biçimde kullanılmakta ve birçok kullanıcının, belli trafik limitleri üzerinde ekonomik çözümler elde etmesini…