Ücretsiz Vektörel Çizim Siteleri

Ücretsiz Vektörel Çizim Siteleri

Hem profesyonellerin hem de tasarım dünyasını yeni keşfedenlerin vazgeçilmezi olacak en iyi vektörel çizim siteleri ile karşınızdayız.

Çalışmalarına hız katmak isteyen tasarımcılardan, gönderilerine uygun görseller arayan blog yazarlarına kadar, milyonlarca insanın hayatını renklendiren bu siteler sayesinde beğendiğiniz görseli, tek tıkla indirip saniyeler içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

En sevilen ve ücretsiz vektörel çizim siteleri listemize göz atarak, yaratıcılığınızın ve hayal gücünüzün kapılarını, etkileyici ilhamlara açmaya hazır mısınız?

Freepik

freepik ücretsiz vektörel çizim sitesi

Microsoft, Nasa, Amazon, Fedex ve Spotify gibi devlerin Freepik kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz?

Peki Freepik’e, hem Freepik ekibi hem de Dünya’nın her yerindeki grafik tasarımcılar tarafından ayda 80.000’den fazla görsel eklendiğini? 

Financial Times’a göre Avrupa’nın en hızlı büyüyen 1000 şirketi arasında adı geçen Freepik, aylık 100 milyon indirme ve 50 milyon ziyaretçi saysına sahip.

Yüksek kalitede içerik sunmayı hedefleyen Freepik sayesinde dikkat dağıtıcı reklamlarla karşılaşmadan; vektörler, PSD dosyaları, fotoğraflar indirebilir, arkaplan, mockup, broşür, poster, logo ve kartvizit gibi projeler için göz alıcı şablon tasarımları bulabilirsiniz. 

ücretsiz vektörel çizim siteleri 2

Ayrıca, 5 milyona yakın içerik barındıran en iyi vektörel çizim sitesi olarak adlandırabileceğimiz Freepik’in güncel olmasına özen gösterilen blog sayfasında, ücretsiz içeriğe dahil olan tasarımların tanıtımlarını yapan gönderiler ve direk indirme linkleri de mevcut.

Stockio

Stockio vektörel çizim siteleri

Düzenlenebilir vektörler, çözünürlüğü yüksek fotoğraflar, kaliteli grafik, simge ve videolarla dolu olan Stockio; web tasarımcıların, grafik tasarımcıların, blog yazarlarının projelerine çok zaman harcamadan  tam istedikleri dokunuşları yapabilmelerini hedefliyor.

Stockio ücretsiz vektörel çizimleri 2

Aradığınız çizimleri bulmayı, filtrelemeyi ve sıralamayı kolaylaştıran Stockio, indirdiğiniz vektörler için atıfta bulunma koşulu olmayan, kullanmaktan zevk alacağınız bir site.

Stockio, vektörleri hem EPS hem de JPG gibi farklı seçenekleriyle sunarak projeniz için en iyi sonucu verecek dosya formatını seçmenize olanak tanıyor.

Ayrıca Stockio, rahatsız edici reklamlarla uğraşmadan çalışmalarınıza odaklanmanız için de güzel bir alternatif.

Vexels

Vexels Ücretsiz vektörel çizi sitesi

Renk ve metin değiştirmek ya da bazı ögeler eklemek için hız ve kolaylık odaklı bir online editör sunan Vexels, kişisel veya ticari projeleriniz için hazırlanmış tasarımlar içeren bir web sitesi. 

Vexels vektörel çizim 2

Kaynaklarına her gün yeni içerikler ekleyen yaratıcı ve profesyonel bir ekibi olan Vexels, sıradanlığı aşan 90 binden fazla etkileyici ve özenli tasarıma sahip.

Görsel kaynak sunan diğer sitelerden farklı olarak, Vexels ekibinden dilediğiniz çizimin yapılmasını talep etmeniz mümkün.

Ayrıca site içi bir uygulamayla, Vexels’in görsellerini kullanarak ya da kendi dosyalarınızı yükleyerek tişört tasarımı yapma imkanınız da var.

Vecteezy

Vecteezy ücretsiz vektörel çizim

Dünya’nın dört bir yanındaki tasarımcıların katkılarıyla milyonlarca ücretsiz vektör içeren bir platform; Vecteezy.  

Vecteezy ile bir gün içinde indirebileceğiniz görsel sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor, ancak kayıtlı kullanıcılar, dosyaları kayıtlı olmayan kullanıcılardan çok daha hızlı indirebiliyor.

Her gün yenileri eklenen görseller sunan Vecteezy, SVG belgelerini düzenlemenize olanak tanıyan bir de online editöre sahip

Atıf vermeden görsel kullanmak istiyorsanız, daha fazla görselle erişmenizi de sağlayan premium lisansı satın almanız gerekiyor.

Vecteezy’de ücretsiz olarak hesap açtığınızda, yorumlar yaparak farklı ülkelerden tasarımcılar ve kullanıcılarla etkileşime geçmeniz de mümkün. 

123FreeVectors

123FreeVectors Ücretsiz vektörel çizim

Kategorilere ve etiketlere göre arama yapabileceğiniz vektör, grafik, illüstrasyon ve arkaplanlara sahip oldukça geniş bir koleksiyondan oluşan 123FreeVectors, üyelik gerektirmeyen, ücretsiz görseller indirebileceğiniz bir site.

123FreeVectors.com’dan EPS, AI, JPG, PDF ve SVG formatlarında dosyalar indirebilir, tasarımlarınıza uyacak şekilde döndürme, boyutlandırma, renklendirme, ekleme-çıkarma gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

100 binden fazla içeriğe sahip 123FreeVectors, Photoshop kullanıcıları için binlerce ücretsiz fırça seti ve önce-sonra efekti sunduğu için de çok seviliyor.

Sizlerin de tavsiye ettiğiniz veya favori ücretsiz vektörel çizim siteleri var ise yorum kısmında tavsiyelerinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.