Web Hosting Nasıl Satın Alınır?

Web Hosting Nasıl Satın Alınır?

Web hosting nasıl satın alınır? sorusunun yanıtlarında bir web sitesinin temellerini atmak için gereken iki önemli bileşene nasıl sahip olacağınızı anlatıyoruz. Hadi başlayalım!

Bir web sitesi açmaya karar verdiğinizde en gerekli adım; alan adı (domain) ve hosting satın almaktır. Domain yani alan adı sitenizin adresi, hosting ise; bu adresteki içeriğin sunucularda depolanmasını ve yayınlanmasını sağlayan teknolojidir.

Web Hosting Satın Almak

Hangi hosting paketini alacağınıza karar vermeden önce; kişisel blog, kurumsal site, online satış sitesi gibi sitenizin türüne ve sitenizi hangi içerik yönetim sistemi (CMS) ile oluşturacağınıza karar vermiş olmanız gerekir. Bunun için;

TURHOST.COM'UN SON TEKNOLOJİ SUNUCU DONANIMLARI İLE  DONATILMIŞ HOSTİNG SEÇENEKLERİ; WEB SİTENİZİ EN YÜKSEK PERFORMANSINA TAŞIR!
Turhost.com’un son teknoloji sunucu donanımları ile desteklenen HOSTİNG SEÇENEKLERİ; web sitenizi en yüksek performansına ulaştırmak için tasarlanmıştır.

Hosting satın alırken hosting paketlerinin web sitenizin barınacağı sunucunun kaynaklarını ne ölçüde kullanacağınızı gösteren planlar olduğunu ve farklı web sitelerinin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli hosting türleri olduğunu bilmelisiniz.

  • Wordpress Hosting : WordPress için özel olarak optimize edilmiş sunucu donanımlarına sahip hosting türüdür. WordPress Hosting Nedir? adlı yazımıza göz atarak kaliteli bir WordPress hosting hizmetinin neden paylaşımlı hosting planlarından çok daha avantajlı olduğunu anlayabilirsiniz.

  • Linux Hosting : Sınırsız web sitesi barındırabileceğiniz, %100 SSD hosting alt yapısına sahip hosting hizmetidir. Siteniz PHP ile yazılmış ise Linux Hosting paketlerini seçmeniz sitenizin daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. WordPress ile oluşturulan siteler Linux işletim sistemince desteklenir. Linux açık kaynaklı olması, kararlılığı, hızı, daha ekonomik ve güvenli oluşu ile ünlüdür. Kişisel web sitelerinden karmaşık ve kritik web uygulamalarına kadar çok çeşitli projeler için Linux hosting kullanılabilir. Apache veya NGINX web sunucusunu nasıl yapılandıracağını bilen ve MySQL veritabanıyla geliştirmek için Perl, PHP veya Python kullanan deneyimli web geliştiricileri için de Linux Hosting uygundur.

  • Windows hosting : ASP.NET, ASP ve SQL Server tabanlı web siteleriniz için yüksek performanslı hosting planlarını içerir.  Windows; kapsamlı konfigürasyon gerektirmeyen işlevsel bir sistem arayanlar için kullanım kolaylığı ile öne çıkar. Windows Hosting, çoğunlukla kurumsal ihtiyaçları karşılamada, kurumsal ağ iletişimi, internet/intranet barındırma, veritabanları, kurumsal ölçekte mesajlaşma gibi işlevlerin yürütülmesi amacıyla kullanılır.

  • Kurumsal Hosting : Kurumsal firmaların web sitelerinin ihtiyaçlarına en uygun performansı sağlayacak sunucu donanımlarına sahip hosting türüdür. Yüksek kotalı ve güvenlik odaklı e-posta hizmeti sunan üst seviye hosting paketlerini kapsar.

  • Bayi(Reseller) Hosting  : Kendi hosting hizmetini niş bir kitleye pazarlayarak kâr  elde etmek isteyenlere yönelik hosting paketleridir. Sunucu bakımı, donanımı, ağ altyapısı, güvenlik önlemleri gibi çok sayıda teknik detayla ilgilenmeyi gerektirmediğinden girişimciler ve web tasarımcıları için avantajlıdır.

Hangi hosting türü ve paketinin web siteniz için uygun olduğunu netleştirirken telefon (0212 227 74 74), mail (satis@turhost.com) ya da canlı destek butonlarımız aracılığyla profesyonel destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Hosting Satın Alma Adımları

hosting paketlerini nasıl seçebilirim?

Hosting hizmeti satın almak için; Turhost.com’un hosting sayfasında dilediğiniz hosting türüne dair paketleri inceleyebilir, paketler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz:

  1. Karar verdiğiniz hosting paketi için SATIN AL butonuna tıklayarak aşağıdaki sayfaya geçiniz.
alan adı seçimi

2. Burada yeni bir alan adı kaydetmek için siteniz için belirlediğiniz adı domain sorgulama çubuğuna giriniz.

3. Belirlediğiniz domain müsaitse “Kaydet ve Kullan” butonu ile sepet işlemlerine geçebilirsiniz.

Eğer alan adı daha önce alınmışsa “Transfer Et ve Kullan” butonuna basabilir ya da alternatif isimler deneyebilirsiniz (Yeni bir alan adı almak istemiyorsanız daha önceden sahip olduğunuz alan adının transfer işlemini başlatabilirsiniz).

Sepet Özeti

Aşağıda da göründüğü gibi sepet özeti sayfasından, hosting satın alma periyotlarından 1 Yıllık, 2 Yıllık ya da 3 yıllık satın alma sürelerinden uygun olanı seçmeniz gerekir.

Turhost Sepet

Sağdaki sepet özeti bölümünde, hosting paketinizin adı ve altında alan adınız listelenerek toplam fiyat gösterilir. Siparişi Tamamla butonu ile ödeme işlemlerinin yapıldığı sayfaya geçebilirsiniz.

Hosting Paketinize Ekleyebileceğiniz Özellikler

Statik IP
Statik ip, sabit kalan ve sadece size özel yapılandırılmış ip bloğudur.

Anti SPAM
Mail adreslerinize spam mail gönderen kişiler ve firmalardan gelen tüm Spam mailleri engeller.

Yedekleme
Haftalık ve 3 Günlük yedekleme hizmetini kapsar. Web sitenizde yaşanan veri kaybına neden olan sorunlarda, yedekten geri döndürme işlemi ile sitenizine kavuşmanızı sağlar.

DDOS Koruması ( 1gbit/s )
Sitenize gelen DDOS, BOTNET saldırılarını engeller.

3 comments
  1. Hosting hizmetimi Turhost’dan alıyorum baya kaliteli hizmet sunuyorlar teşekkürler… 🙂

  2. Hosting hizmetimizi Turhost’tan alıyoruz. Gerek hizmet kalitesinden gerek canlı destek özelliğinden çok memnunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.