Web Hosting Nasıl Satın Alınır?

Bir web sitesi açmak istiyorsanız eğer, web sitesini oluşturmadan önce hosting satın almalı ve alan adı satın almanız gerekmektedir. Ve hosting nasıl satın alabilirim? Hosting kurulumu nasıl olur gibi birçok konu hakkında bir şey bilmiyorsanız bu içeriğimiz tam sizlere göre!

Hosting, bir web sitesinin üstünde barındırılan ve yayına geçmesini sağlayan platformdur. Sadece alan adına sahip iseniz hosting paketiniz olmadan sitenizi yayınlamanız mümkün olmayacaktır. Hosting satın alırken, mail paketi düşünmeyin. Hosting paketleri içerisinde mail kullanmanız mümkündür. Bir web hosting satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilir ve bir hosting sahibi olabilirsiniz.

Web Hosting Satın Almak

Öncelikle hosting satın almadan önce işletmeniz için bir içerik belirleyiniz. Kişisel blog, kurumsal site, e-ticaret sitesi gibi belirli alanlarda seçiminizi yapınız. Daha sonrasında kullanacağınız alt yapı ne olacağına karar vermelisiniz, WordPress, Joomla, Opencart, Magento gibi hazır uygulamalar kullanacaksanız bu uygulamalar ile eş değer performanslı bir şekilde çalışacak web hosting paketlerini tercih ediniz.

Öncelikle hosting satın alırken hangi paketlerin olduğunu açıklayalım.

WordPress Hosting = Kişisel veya blog tarzı bir site açmak istiyorsanız. WordPress alt yapısı ile uyumlu hosting paketini tercih ediniz.

Linux Hosting = Küçük çaplı kurumsal siteler ve blog sayfaları için uygun alt yapıyı barındıran hosting.

Windows hosting = ASP.NET uygulama tabanlı web siteler için güçlü alt yapıya sahip hosting.

Kurumsal Hosting = İnternet dünyasında büyüyen kurumsal firmalar için güçlü alt yapı ile donatılmış üst seviye hosting.

Bayi(Reseller) Hosting = Birden fazla site sahibi iseniz veya her gün sitelerinizi çoğaltan ve büyüyen bir firma iseniz bu paket tam size göre.

Hangi alt yapı ile çalışacağınızı seçtikten sonra, oluşturulan hosting paketlerinin arasından web projenize uygun olanını tercih edip “Satın Al” butonuna tıklayınız.

Tercih ettiğiniz paketi seçip, satın al butonuna tıklayınız. Bu işlemden sonra “Ücretsiz Alan Adı Kayıt / Transfer” kampanyamız ile yeni bir alan adı kayıt edebilir veya kullandığınız alan adını transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Domaininizi belirledikten sonra sorgula işlemini gerçekleştirin ve daha sonra domain müsait ise “Kaydet ve Kullan” butonu ile bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Sepet Özeti ve Ek Özellikler

Sepet özeti bölümünde, hosting satın alma periyotlarını görüntüleyebilirsiniz. 1 Yıllık ve 2 Yıllık süre ile hosting satın alabilirsiniz.

Hizmetinize ek olarak ( Statik İP, Anti SPAM, DDOS Koruması ) satın alabilirsiniz.

Statik IP = Statik ip sabit kalan ve sadece size özel yapılandırılmış ip bloğudur.

Anti SPAM = Mail adreslerinize spam mail gönderen kişiler ve firmalar dan gelen bütün Spam mailleri engeller.

Yedekleme = Haftalık ve 3 Günlük yedekleme hizmeti mevcuttur. Web sitenizde yaşanan her hangi bir sorun sonrasında dosyalarınızı kaybettiğiniz takdirde, sorunsuz çalışan tarihteki yedeğe geri dönülür.

DDOS Koruması ( 1gbit/s ) = Sitenize gelen DDOS,BOTNET saldırılarını engeller. ( DDOS; bir web sitesine yüksek oranda istek/paket gönderimi.)

Seçimlerinizi bitirdikten sonra sayfanızın en altında bulunan “Siparişi Tamamla” butonuna tıklayınız. Sonraki işlemde siparişlerinizin ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Eğer geçerli bir indirim kuponunuz mevcut ise sol alt kısımda kuponunuzu kullanabilirsiniz.

Hosting Siparişini Tamamlama

Siparişe devam etmek için kullanım koşullarını kabul ettikten sonra “Siparişi Tamamla” butonuna basmanız yeterlidir.

Siparişinizi tamamladıktan sonra faturanız oluşturulacaktır.

Bu sayfada faturanızı düzenleyebilir, siparişi silebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

Hosting Ödemesi ve Ürün Aktivasyonu

Ödeme işlemine faturanın alt tarafında bulunan “Belgeyi Şimdi Öde” butonuna tıklayarak ödeme yapabilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri

Kredi Kartı İle Ödeme = İnternete açık kredi kartınız ile sanalpos sistemi ile satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. ( Kart bilgileri kayıt edilmemektedir.)

Garanti Bankası Ödeme = Garanti bankası ödeme numaranız ile internet bankacılığı ile işlem yapabilir veya ATM üzerinden ödeme yapabilirsiniz. ( Detaylı Anlatım : Garanti Ödeme )

Havale / EFT İle Ödeme = İnternet bankacılığı ile Havale/EFT işlemi yapabilirsiniz.

Bakiye & Kupon = Hesabınızda bulunan bakiye veya kupon ile satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme konusunda sorun yaşamanız durumunda bizlere

Telefon : (0212) 227 74 74

Mail : satis@turhost.com

Canlı destek üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

3 comments
  1. Hosting hizmetimizi Turhost’tan alıyoruz. Gerek hizmet kalitesinden gerek canlı destek özelliğinden çok memnunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Litespeed Web Server Nedir?
Web sunucuları farklı yazılım altyapıları ile çalışırlar. Özellikle uygulamaları bulunan web sitelerinin efektif biçimde çalışabilmesi için, sistem kaynaklarını…