Web Hosting Nasıl Satın Alınır?

Bir web sitesi kurmak isteyenlerin, ilk ihtiyaç duyacağı şey; alan adı (domain) ve hosting satın almaktır. Nasıl hosting nasıl satın alabilirim? Hosting kurulumu nasıl olur? gibi sorulara yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz!

Hosting, bir web sitesinin barındırılmasını ve yayınlanmasını sağlar. Sadece alan adına sahip olmanız bir hosting paketi satın almadan  sitenizi yayınlamanız için yeterli olmayacaktır.

Domain yani alan adı sitenizin adresi, hosting ise; bu adresteki içeriğin sunucularda depolanması ve yayınlanmasını sağlayan teknolojidir.

Bir an önce bir web sitesiniz olmasını istiyorsanız, aşağıda bulunan hosting satın alma adımlarını takip edebilirsiniz:

Web Hosting Satın Almak

Hangi hosting paketini alacağınıza karar vermeden önce; kişisel blog, kurumsal site, online satış sitesi gibi sitenizin türüne ve sitenizi hangi içerik yönetim sistemi (CMS) ile oluşturacağınıza karar vermiş olmanız gerekir.

Bunun için; CMS Nedir?, En İyi CMS Sistemleri, Joomla Nedir?, WordPress mi Joomla mı? adlı yazılarımızı okumanızı öneririz.

TURHOST.COM'UN SON TEKNOLOJİ SUNUCU DONANIMLARI İLE  DONATILMIŞ HOSTİNG SEÇENEKLERİ; WEB SİTENİZİ EN YÜKSEK PERFORMANSINA TAŞIR!
Turhost.com’un son teknoloji sunucu donanımları ile desteklenen HOSTİNG SEÇENEKLERİ; web sitenizi en yüksek performansına taşımaya hazır!

Hosting satın alırken farklı web sitelerinin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli hosting türleri olduğunu göreceksiniz:

  • Wordpress Hosting : WordPress için özel olarak optimize edilmiş sunucu donanımlarına sahip hosting paketlerini; kişisel web siteleriniz ve bloglarınız için tercih edebilirsiniz.

  • Linux Hosting : Sınırsız web sitesi barındırabileceğiniz, %100 SSD hosting alt yapısına sahip hosting hizmetidir. Siteniz PHP ile yazılmış ise Linux Hosting paketlerini seçmeniz sitenizin daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. WordPress ile oluşturulan siteler Linux işletim sistemince desteklenir.

  • Windows hosting : ASP.NET, ASP ve SQL Server tabanlı web siteleriniz için yüksek performanslı hosting planlarını içerir.

  • Kurumsal Hosting : Kurumsal firmaların web sitelerinin ihtiyaçlarına en uygun performansı sağlayacak sunucu donanımlarına sahip hosting türüdür. Yüksek kotalı ve güvenlik odaklı e-posta hizmeti sunan üst seviye hosting paketlerini kapsar.

  • Bayi(Reseller) Hosting  : Kendi hosting hizmetini; girişimcilere ya da küçük işletmelere sunarak kar elde etmek isteyenlere yönelik hosting paketleridir. Sunucu bakımı, donanımı, ağ altyapısı, güvenlik önlemleri gibi çok sayıda teknik detayla ilgilenmeyi gerektirmediğinden avantajlıdır.

Hosting Satın Alma Adımları

hosting paketlerini nasıl seçebilirim?

Hosting hizmeti satın almak için; Turhost.com’un hosting sayfasında dilediğiniz hosting türüne dair paketleri inceleyebilir, paketler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz:

  1. Karar verdiğiniz hosting paketi için SATIN AL butonuna tıklayarak aşağıdaki sayfaya geçiniz.
alan adı seçimi

2. Burada yeni bir alan adı kayıt etmek için aklınızdaki alan adını domain sorgulama çubuğuna giriniz.

3. Belirlediğiniz domain müsaitse “Kaydet ve Kullan” butonu ile sepet işlemlerine geçebilirsiniz.

Daha önce alınmışsa “Transfer Et ve Kullan” butonuna basabilir ya da başka bir alan adı deneyebilirsiniz (Yeni bir alan adı almak istemiyorsanız daha önceden sahip olduğunuz alan adının transfer işlemini başlatabilirsiniz).

Domain sorgulama aracı paneli
Sitenizin ismini koyduğunuz bu aşama için, yenilenen ve sosyal medya hesaplarının da uygunluğunu gösteren domain sorgulama sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Sepet Özeti

Aşağıda da göründüğü gibi bu sayfadan, hosting satın alma periyotlarından 1 Yıllık, 2 Yıllık ya da 3 yıllık satın alma sürelerinden sizin için uygun olanı seçiniz.

Turhost Sepet

Sağdaki sepet özeti bölümünde, hosting paketinizin adı ve altında alan adınız listelenerek toplam fiyat gösterilir. Siparişi Tamamla butonu ile ödeme işlemlerinin yapıldığı sayfaya geçebilirsiniz.

Hosting Paketinize Ekleyebileceğiniz Özellikler

Statik IP
Statik ip, sabit kalan ve sadece size özel yapılandırılmış ip bloğudur.

Anti SPAM
Mail adreslerinize spam mail gönderen kişiler ve firmalardan gelen tüm Spam mailleri engeller.

Yedekleme
Haftalık ve 3 Günlük yedekleme hizmetini kapsar. Web sitenizde yaşanan veri kaybına neden olan sorunlarda, yedekten geri döndürme işlemi ile sitenizine kavuşmanızı sağlar.

DDOS Koruması ( 1gbit/s )
Sitenize gelen DDOS, BOTNET saldırılarını engeller.

Hangi hosting paketini seçmeniz gerektiğine karar vermek için telefon (0212 227 74 74), mail (satis@turhost.com) ya da canlı destek butonlarımız aracılığyla ekibimizden yardım alabilirsiniz.

3 comments
  1. Hosting hizmetimi Turhost’dan alıyorum baya kaliteli hizmet sunuyorlar teşekkürler… 🙂

  2. Hosting hizmetimizi Turhost’tan alıyoruz. Gerek hizmet kalitesinden gerek canlı destek özelliğinden çok memnunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Devamı
Siteniz İçin Hosting Seçimi Tavsiyeleri
Barındırma anlamına gelen hosting, sitenizin, içeriğinin depolanmasını ve dünyanın her yerinden her an erişilebilecek şekilde yayınlanmasını sağlayan teknolojidir. Web…