Web Sitem için Hangi Hosting Paketini Tercih Etmeliyim?

Web Sitem için Hangi Hosting Paketini Tercih Etmeliyim?

Geç açılan ve sürekli kesintiye uğrayan siteler, kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler. Hosting sitenizin evidir; davet edilecek kişi sayısı ve içindeki eşyaların kapladığı alan için yeterli olması önemlidir!

Web sitenizin ne kadar depolama alanı gerektirdiği, trafiği, içerik oluştururken kullanmayı düşündüğünüz CMS, bütçeniz, sitenizin türü gibi kriterler hangi web hosting paketini seçeceğinizi etkileyecektir:

 • Küçük Çaplı Web Siteleri:

  Paylaşımlı hosting, çok sayıda web sitesinin aynı sunucuyu paylaştığı bir hosting türü olduğundan oldukça uygun fiyatlı hosting paketlerinde söz konusudur. Başlangıç aşamasındaki çoğu site için yeterlidir.

  Çoğunlukla yazı ve fotoğraf paylaşmak istediğiniz bir site için 1 GB’lık disk alanı sunan paylaşımlı bir hosting paketi yeterli olacaktır.

  Ancak sunucu kaynakları pek çok site arasında bölüşüldüğü için, web siteniz büyüdükçe performansı düşebilir. Trafiğiniz artmaya siteniz yavaşlamaya başladıysa ya da online satış ve haber siteleri gibi yüksek trafikli ve daha fazla disk alanına ihtiyaç duyan bir web siteniz varsa; sanal sunucu, bulut sunucu ya da dedicated sunucu seçeneklerine göz atmalısınız.

 • Orta ve Büyük Çaplı Web Siteleri:

  Sanal özel sunucu anlamına gelen VPS, paylaşımlı hosting ile özel fiziksel sunucu denen dedicated sunucu arasında yer alan bir hosting çözümüdür. Sunucu, bağımsız özel sunucular gibi davranan sanal bölümlere ayrılmıştır. Sunucuyu paylaşan web sitelerinin sayısı, paylaşımlı hostinge göre daha azdır ve daha yalıtılmış, güvenli bir ortam söz konusudur. VPS’te de web siteleri hala tek bir sunucuyu paylaşır, ancak her birinin paylaşımlı hostinge göre çok daha fazla kaynağı vardır. Hem küçük hem de orta ölçekli işletmeler için ve trafik dalgalanmaları olabileceği öngörülen web siteleri için VDS ve dedicated sunuculardan daha uygun fiyatlı hosting çözümüdür. Yüksek trafik alan büyük çaplı web siteleri için yüksek dedicated sunucular, kesintisiz çalışma süresi fazla kaynak kullanımı gerektiren orta ölçekli projeler içinse bulut sunucu çözümlerine dair hosting planları tercih edilebilir.

Hangi hosting paketinin siteniz için en iyisi olacağına karar vermek için destek ekibimizle görüşebilirsiniz.

 • Joomla, WordPress, Drupal gibi CMS (içerik yönetim sistemi) sistemlerinin her biri farklı gereksinimlere ihtiyaç duyabilir. WordPress ile oluşturulan bir site için Linux Hosting ya da WordPress Hosting paketlerimizi inceleyebilirsiniz.
 • Girişimci, yenilikçi küçük ve orta ölçekli firmalar; kurumsal hosting paketlerini, güçlü bir e-mail sistemi kullanmak zorunda olan firmalarsa kurumsal mail hosting paketlerini incelemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.