WordPress 4.8.1 Bakım Güncellemesi Yayınlandı

Dünyanın en çok kullanılan açık kaynak kodlu web sitesi yazılımı olan WordPress en son yayınlamış olduğu 4.8 versiyonunun ardından, 2 Ağustos’ta WordPress 4.8.1 bakım güncellemesini kullanıcılarına sunmaya başladı.

4.8.1 bakım güncellemesi içerisinde 29 bakım onayı yer almaktadır. Güncellemelerin önemli bir kısmında, zengin metin kısayolu ve özel HTML kısayolu bölümlerinin tanıtılması yer almaktadır.

WordPress 4.8.1 Bakım Güncellemesi Notları

Görsel Bileşeni

4.8.1 bakım güncellemesi içerisinde özellikler bileşenlere yeni içerikler eklenmesini sağlayan güncellemeler yapılmıştır. Bunlardan biri de bileşenler özelliğini kullanarak, sitenizin her hangi bir alanına görsel eklemektir. Bileşenler ayarlarına girerek, dilediğiniz görseli yükleyebilirsiniz.

Video Bileşeni

Web sitenize video eklemek için artık bileşenleri kullanabilirsiniz. Yayınlamak istediğiniz videoyu ortam kütüphanesine ekleyerek, bileşen ayarları üzerinden videonuzu yayınlayabilirsiniz.

Ses Bileşeni

Özellikle müzik içeriklerinin bulunduğu siteler için çok kullanışlı bir güncelleme. Ziyaretçilerinizi seçeceğiniz güzel bir müzik ile karşılayarak, onlara harika bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz. Yayınlama istediğiniz müzik dosyasını ortam kütüphanesine ekleyip, bileşen ayarları kısmından yayınlamak istediğiniz müziği bileşene ekleyebilirsiniz.

Zengin Metin Bileşeni

Önceki sürümlerde yalnızca düz metin içerikleri destekleyen bileşenler, 4.8.1 güncellemesi ile artık metinleri “zengin metin” özelliği ile daha ilgi çekici hale getirmenize olanak sağlıyor. Yayınlamak istediğiniz yazıyı içinde artık, liste oluşturabilir, yazıları bold ya da italic yapabilir ve kolayca bağlantı ekleyebilirsiniz.

Bağlantı Sınırları

Bağlantıdan sonraki metni düzenlerken bir bakmışsınız hala bağlantının içindesiniz. Ya da bağlantı metnini düzenlediğinizi zannederken dışarı yazdığınızı görürsünüz. Bakım güncellemesi ile bağlantı verilen metinlerin düzenlemesi artık sorunsuz olarak çalışmaktadır.

WordPress 4.8.1 bakım güncellemesi ile gelen temel yenilikler bu şekildedir. Tüm güncelleme notlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

WordPress web sitenizin yönetimi kolaylaştırmak, sitenize farklı içerikler eklemek ve güvenliğini arttırmak için 4.8.1 güncellemesini mutlaka yüklemenizi öneririz. WordPress 4.8.1 bakım güncellemesi dosyaları manuel olarak yüklemek için “WordPress Güncelleme Dosyaları” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

WordPress Hosting paketlerimizi incelediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
WordPress Site Hızlandırma Teknikleri
Günümüzde site hızı, arama sonuçlarında iyi bir performans göstermek ve kullanıcıların sayfalarımızda rahatça gezinmesini sağlamak için oldukça önemli…