WordPress 4.8 Evans Güncellemesi Yayında

Dünyanın en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi WordPress,  4.8 Evans güncellemesini yayınladı. Bu yeni güncellemenin adını, efsane caz piyanisti John Evans’a ithaf eden WordPress, web site yönetimini mümkün olan en kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

WordPress Evans 4.8 güncellemesi ile son dönemde yayınlanan bakım ve güvenlik güncellemelerinin aksine, kullanıcı deneyimini arttıracak değişiklikler yapıldı. Özellikle web sitelerine farklı özellikler eklemek için sıkılıkla kullanılan widget’lar, bu yeni güncelleme ile birlikte çok daha kullanışlı olmaya başladı.wordpress-4.8-evans

Evans 4.8 güncellemesiyle, bileşenler aracılığı ile resim, ses ve video’lar kolaylıkla eklenebilecek. Artık sitenize eklemek istediğiniz videonun linkini, metin bileşenine yazıp kaydettiğinizde sitenizde yayınlanmaya başlayacaktır.

Önemli bir değişiklik de metin bileşeninde gerçekleştirildi. Daha önce düz yazı ya da HTML kodu ekleme alanına sahip olan bu bileşen, kod bilgisi olamayan kullanıcılar için çok da kullanışlı değildi. 4.8 güncellemesi ile artık tüm widget’lara yazı editörü eklendi. Eklemek istediğiniz metini, kalın ya da italic yapabilir, kolayca link verebilirsiniz.

WordPress sitenizin yönetimini kolaylaştırmak ve siteniz ile ilgili özelleştirmeleri daha kolay yapmak için Evans 4.8 güncellemesini hemen yüklemenizi tavsiye ederiz. Olası aksi bir duruma karşı mutlaka web sitenizin tam yedeğini almanızı tavsiye ederiz.

WordPress Hosting paketlerimizde bulunan “tek tıkla kurulum özelliği” ile web sitenizi hemen kurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
Web Site Analizi Nasıl Yapılır?
Web site analizi, site hakkında bir çok bilgiye sahip olmanızı sağlar. Bu analizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı…