WordPress Altyapılı Sitenizi Güncellemeyi Unutmayın

WordPress Altyapılı Sitenizi Güncellemeyi Unutmayın

wordpress-parker

WordPress’in “Parker” kod adlı 3.8 versiyonu kullanıma sunuldu. ABD’li Caz sanatçısı Charlie Parker anısına bu ismi alan 3.8, Matt Mullenweg’in yönetiminde 170’ten fazla geliştiricinin katkıları ile hayat bulmuş. Parker, “Önce-eklenti” (plugin-first) yöntemi ile geliştirilen ikinci sürüm olma özelliğine sahip.

Sitenizi hem güvenlik hem de estetik açıdan daha gelişmiş bir platforma terfi ettirmek için en kısa zamanda güncelleme işlemini tamamlamanızı tavsiye ederiz. Bunun için her zaman olduğu gibi yönetim panelinizde beliren sarı zeminli güncelleme uyarısını dikkate almanız ve takip eden yönergeleri izlemeniz yeterli. Ayrıca WordPress’e maksimum uyumluluk ve yüksek performans için özelleştirdiğimiz WordPress Hosting paketlerimizin, Parker sürümü ile de tam uyumlu olduğunu hatırlamakta fayda var.

3.8 Parker Sürümü ile Gelen Yenilikler

Yeni Modern Tasarım
Görseller ve tasarımda geniş çaplı, radikal değişiklikler yapılmış. Artık tüm yönetim paneli yeni bir tasarıma sahip. Gri tonlar, gradyanlar ve ilgi çekici daha fazla renk biz WordPress severlerle buluşuyor.

wordpress-themes

Daha Sade, Daha Estetik
Gösterge paneli eskisine göre daha da basitleştirilmiş. Bu şekliyle sadelik ve kullanım kolaylığı açısından çok daha başarılı olduğu söylenebilir.

Geniş Aygıt Desteği / Responsive Tasarım
Bu sürüm görsel açıdan akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için daha uyumlu bir hale getirilmiş. Vektörel ikonlar ekran yerleşimini mükemmelleştirirken sayfaların yüklenme hızının büyük oranlarda artması planlanmış. Yönetici paneline 8 farklı renkte yeni, Metro tarzı dinamik arayüz eklenmiş ve ayrıca önyüz için kullanılan varsayılan arayüz, yerini Twenty Fourteen isimli yeni bir arayüze bırakmış.

wordpress-colors

Okunaklı Yazı Tipi
Yeni sürümle birlikte, hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için optimize edilmiş olan Open Sans yazı tipi kullanılmaya başlanmış. WordPress’in kullandığı bu yeni yazı tipi doğal olarak kendisi gibi açık kaynaklı.

Dengeli Kontrast Ayarı
Bunlarla birlikte görünümdeki değişiklikler kullanım alışkanlıklarını etkilemiyor, aksine arayüzde gezinmeyi daha da kolay bir hale getiriyor.

Ve Diğerleri
WordPress’in bu yeni sürümüyle birlikte gelen, yukarıda saydıklarımızın yanında diğer tüm yenilikleri ve özellikleri https://wordpress.org/support/wordpress-version/version-3-8/adresi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

wordpress-screenshotWordPress Nedir?

WordPress dünyanın en gelişmiş içerik yönetim sistemlerinden birisidir. Kurulumu kolaydır, sitenizi çok basit bir şekilde kurmanıza yardımcı olur. Yüzlerce ücretsiz temaya sahiptir, isterseniz kendi temanızı da yapabilirsiniz.

Kaynak: wordpress.org

Hosting tercihinizde son kararı vermeden önce 0 212 227 74 74 nolu telefondan ya da sitemizdeki Canlı Destek butonları aracılığıyla uzman ekibimizle görüşerek emin olmadığınız konuları netleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.