WordPress Blog Nasıl Açılır?


WordPress Blog Açmak için bazı gerekli bileşenlere sahip olmanız gerekmektedir. Bu bileşenleri bir araya getirmek ve değerlendirmek zahmetli bir iştir. Bir blog sitesi oluştururken kendi görüşlerinizi ön plana koyarak çevrenizide buna dahil etmeniz, web sitesinin tasarımsal tarafından modern durmasını ve içeriğinizin kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz. Web sayfası oluştururken dikkat edilmesi bir diğer hususlardan biri ise hosting’tir. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların amaçlarına daha hızlı ulaşması için hosting paketinin hızlı olmasına dikkat etmeniz önemli bir etkendir. Kolay yoldan satın alım ekranları dahil kurulum ekranlarına kadar hazırlanmış olan “Blog Nasıl Açılır” adlı makaleyi inceleyip, ilgili adımlar ile bir blog sitesi oluşturabilirsiniz.

Hosting Nedir?

Hosting, web sitesi oluştururken internet dünyasında görünülür hale getirmek için kullanılan barındırma hizmetidir. Ziyaretçilerinizin web sitenizi görüntülemesi için hosting paketine ihtiyacınız olacaktır. Hosting paket seçimi yaparken önem vermeniz gerekenlerden biri hızdır. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar amaçlarına anlık olarak ulaşmak ve bilgi edinmek isteyebilirler. Bu hızı onlara sunmak için doğru hosting firması ve doğru paketi almanız büyük önem taşır.

Turhost.com adresinde giriş yaptığınızda blog siteleri için özelleştirilmiş olan “WordPress Hosting” paketlerini inceleyebilirsiniz. Web siteniz bu hosting paketlerinde daha sağlıklı çalışacak ve hız bakımından anlık olarak ziyaretçilerinize olanak sağlayabilirsiniz.

WordPress Nedir?

WordPress, blog sitesi oluşturmak isteyen veya bir çok tema seçeneği ile farklı konseptlerde web sitesi oluşturmak için kullanılan CMS ( İçerik Yönetim Sistemi ) uygulamasıdır. Bir çok blog sitesi ve haber sitesi arka planda WordPress uygulamasını kullanıyor ve farklı konsept ile kurumsal firmalar dahi WordPress uygulamasını kullanmaktan çekinmiyor. Günümüzde internet dünyasında web sitelerinin %70 lik bir bölümü WordPress alt yapısı kullanıyor ve web sitelerine tasarımsal dokunuşlar yaparak farklılık yaratabiliyorlar.

WordPress alt yapısı ile kurulan web sitelerinde sadece düzenleme eklentilerini kullanarak, kodlama bilgisine sahip olmadan bir tasarım oluşturabilirsiniz. Tema seçiminden birden fazla seçenek bulunuyor ve bunlar lisanslı bir şekilde satılıyor. Kurmak istediğiniz  her sektör için hemen hemen tema seçeneği oldukça fazla ve düzenlenebilir durumdadır. WordPress alt yapısı ile google sıralamarında derece almanız daha hızlı ve kolay olacaktır.

WordPress alt yapısında kullanılan eklentiler sayesinde web sitesinde bir çok değişiklik yapılabiliyor. Web sitesini hızlandırma eklentileri, düzenleme eklentileri, paylaşım eklentileri, seo eklentileri gibi bir çok seçenekte eklenti mevcut. Turhost tarafından hosting paketlerinde ücretsiz bir şekilde web sitenizi hızlandırmak için lisanslı “LiteSpeed Cache” eklentisi ücretsiz bir şekilde müşterilere sunulmaktadır.

Tasarım ve İçerik Planlaması

İçerik planlaması yaparken kendi bilginizin yoğun olduğu tarafı seçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Yazılarınızı özgün ve bilgilendirici bir halde yazmak için kendi ilgi alanınız hakkında yazmanız doğru olacaktır. Örnek olarak bir teknoloji blog sayfası oluşturup ardından moda ile ilgili paylaşım yapmanız teknoloji sitesine göre uygun olmayacaktır.

Web sitenizin içeriğinin ne ile ilgili olacağını belirledikten sonra, tasarım açısından doğru seçim yapmanız kullanıcılarınızın girdiğinde hangi sektöre ait olduğunu anlaması daha rahat olacaktır. Örnek olarak bir blog sitesi kurmak istiyorsanız  blogger template temalarını araştırmanız gerekecektir. Kurumsal bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız agency template seçeneklerini değerlendirmeniz gerekmektedir.


Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir