WordPress Manuel Kurulum Nasıl Yapılır? – FTP

WordPress manuel kurulum adımlarını, FTP hesabı üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

1- WordPress manuel kurulum adımlarına geçmeden önce ilk olarak Turhost panel üzerinden Linux Hosting oluşturun.

wordpress-kurulumu

2- Linux Hosting kurulumu bittikten sonra, Turhost panelde bulunan “Hizmet Listesi” butonuna tıklayınız ve yönetmek istediğiniz Linux Hosting’in yanında bulunan “Panel” butonuna tıklayınız.

wordpress-nasıl-kurulur3- Linux Hosting kurulumu sırasında, otomatik olarak FTP hesabınızda oluşturulacaktır. Buradaki bilgileri güvenli bir yere not alınız.

wordpress-kurulumu-resimli-anlatım4- Turhost Panel’de bulunan “Veritabanı” butonuna tıklayınız ve ekrandaki işlem adımlarını takip ederek, veritabanınızı oluşturunuz.

site-açmak-istiyorum5- WordPress son sürüme ait kurulum dosyalarını WordPress Türkiye sayfasından indiriniz.

wordpress-ftp-kurulumu6- FTP programını açınız ve Turhost Panel’de bulunan FTP bilgilerinizi belirtilen alanlara girerek “Hızlı Bağlan” butonuna tıklayınız.

wordpress-manuel-kurulum7- Bağlantı kurulduktan sonra dosyalarınız listelenecektir. “Public_Html” dosyasına çift tıklayınız.

wordpress-nasıl-kurulur8- WordPress Türkiye sitesinden indirmiş olduğunu .zip dosyasını sağ tıklayınız ve “Klasöre Çıkar” seçeneği ile zip dosyasından çıkarın. Tüm dosyaları seçerek Public_Html klasörünün içene atın.

Not: Dosya aktarım süresi, internet bağlantı hızına göre değişebilir. Ortalama 4-5 dk. içerisinde tüm dosyaların aktarımı bitecektir.

wordpress-config-dosyası9- Dosya aktarımı bittikten sonra, wp-config-sample.php dosyasını sağ tıklayın ve “Yeniden Adlandır” seçeneği ile wp-config.php olarak değiştirin.

wordpress-kurulumu-nasıl-yapılır10- Wp-config dosya adını düzenledikten sonra tekrar aynı dosyayı sağ tıklayınız ve “Göster/Düzenle” seçeneğini tıklayınız.wordpres-son-sürüm11- Açılan text dosyasında belirtilen alanlara veritabanı bilgilerinizi giriniz.

Not: Bilgileri tırnak işaretlerinin arasına giriniz (Örn: ‘veritabanı-adı’) ve doğruluğundan emin olunuz.

wordpress-yardım12- Veritabanı bilgilerinizi girdikten sonra dosyayı kapatınız ve çıkan uyarı penceresinde “Tamam” butonuna tıklayınız.wordpress-kurmak-istiyorum13- WordPress kurulum adımlarını başarılı bir şekilde yaptıktan sonra tarayıcı üzerinden web sitenize bağlanın. Tüm ayarların sorunsuz olması halinde karşınıza “WordPress Install” sayfası çıkacaktır. Burada belirtilen yerlere, sitenizin bilgilerini giriniz ve alttaki “WordPress’i Kur” butonuna tıklayınız.

14- Artık WordPress manuel kurulum adımlarını tamamladınız ve web siteniz yayınlanmaya hazır.wordpress-hosting15- Önemli Not: WordPress manuel kurulum adımları bittikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelebilir. Bu Chrome’un cookie özelliğinden kaynaklanan geçici bir sorundur. Bu sorunu daha hızlı aşmak için bilgisayarınızın cookie’leri temizleyebilir ya da modeminizi kapatıp 10 sn bekledikten sonra yeniden açabilirsiniz.

wordpress-kurmak

WordPress Hosting paketlerimizden ihtiyacınıza en uygun olanını seçin ve hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
WordPress Site Hızlandırma Teknikleri
Günümüzde site hızı, arama sonuçlarında iyi bir performans göstermek ve kullanıcıların sayfalarımızda rahatça gezinmesini sağlamak için oldukça önemli…