WordPress Manuel Kurulumu – cPanel

WordPress web sitenizi, dünyanın en çok tercih edilen yönetim paneli olan cPanel üzerinden kolayca kurabilirsiniz. WordPress manuel kurulumu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Turhost yönetim panelinde bulunan “Hizmetler > Hizmetlerim” butonuna tıklayınız ve yönetmek istediğiniz hosting hizmetinin yanında bulunan “Yönetim” butonuna tıklayınız.2- Daha sonra panelde bulunan “Veritabanı” butonuna tıklayınız ve aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek, veritabanı oluşturunuz.

Not: Veritabanı bilgilerinizi not almayı unutmayınız.3- WordPress son sürüme ait kurulum dosyalarını WordPress Türkiye sayfasından indirebilirsiniz.

4- Turhost Hosting Panel’de, sol alt kısımda yer alan “cPanel” butonuna tıklayarak, panele giriş yapınız.

5- cPanel üzerinden “Dosya Yöneticisi” kısmına giriş yapınız.

6- Dosya Yöneticisi kısmında “Public_html” klasörüne çift tıklayarak giriş yapınız.

7- Public_html klasörüne girdiğinizde öncelikle klasörde bulunan tüm dosyaları seçerek dosyaları siliniz. Not : “Dosyaları çöp kutusuna atmadan kalıcı olarak silin” seçeneğini işaretleyiniz.

8- Daha sonrasında “Yükle” butonuna basınız.

9- Açılan Sayfadan “Geçerli Dosyaların Üzerine Yaz” kutucuğunu işaretleyerek “Dosya Seç” butonuna tıklayarak WordPress Türkiye sayfasından indirdiğiniz dosyayı seçiniz.

İlgili dosya yükleme tamamlandığında mevcut sekmeyi kapatarak bir önceki sekmeye geliniz.

10- Yüklenen WordPress dosyasını seçerek “Çıkar” ikonuna tıklayarak “Extract File(s)” seçeneği ile dosya çıkarma işlemini tamamlayınız.

11- Dosyalar “WordPress” klasörünün içerisine çıkarılacaktır. WordPress klasörüne içerisine girerek tüm dosyaları seçiniz ve “Taşı” butonuna basınız. Acılan ara yüzde dosya yolunda yazan “WordPress” yazısını siliniz ve “Move File(s)” seçeneği ile dosyaları taşıma işlemini tamamlayınız.

NOT: Dosya taşıma işlemlerini tamamladıktan sonra tarayıcınızdan web sitenize giriş yapınız.

12- Giriş yaptığınız web sitenizde WordPress ayar ekranı karşınıza gelecektir. “Başlayalım” ikonu ile ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

13- WordPress kurulum ekranında sizden istenen “Veritabanı İsmi”, “Kullanıcı adı” ve “Parola” kısımlarına ilk başta oluşturduğunuz veritabanı bilgilerinizi giriniz ve “Gönder” butonuna tıklayınız.

14- Veritabanı bilgilerinizi doğru girdiğinizde ayar dosyası ile veritabanınız bağlantıyı sağlayacak ve karşınıza Kurulum sayfanız gelecektir. Burada belirtilen yerlere, sitenizin bilgilerini giriniz ve alttaki “WordPress’i Kur” butonuna tıklayınız.

15- Artık WordPress manuel kurulum adımlarını tamamladınız ve web siteniz yayınlanmaya hazır.

Önemli Not:WordPress manuel kurulum adımları bittikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelebilir. Bu Chrome’un cookie özelliğinden kaynaklanan geçici bir sorundur. Bu sorunu daha hızlı aşmak için bilgisayarınızın cookie’leri temizleyebilir ya da modeminizi kapatıp 10 sn bekledikten sonra yeniden açabilirsiniz.

WordPress Hosting paketlerimizi incelediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Devamı
WordPress Site Hızlandırma Teknikleri
Günümüzde site hızı, arama sonuçlarında iyi bir performans göstermek ve kullanıcıların sayfalarımızda rahatça gezinmesini sağlamak için oldukça önemli…